اغلب کشورها برای شهید رئیسی احترام ویژه ای قائل بودند
اغلب کشورها برای شهید رئیسی احترام ویژه ای قائل بودند
مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت با بیان اینکه اغلب کشورهای دنیا برای شهید رییسی احترام ویژه ای قائل بودند، گفت: حقیقتا یک گوهر ارزشمند را از دست دادیم.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ابوالقاسم دولابی عصر جمعه در مراسم بزرگداشت رئیس جمهور شهید و همراهانشان در مصلای کرج اظهار داشت: استقبال باشکوه مردم از تشییع پیکر این شهید گواه جایگاه والای شهید رییسی در داخل و خارج بود.

وی با بیان اینکه این شهید بزرگوار در برخی از سفرهای استانی قبل از آن هیچ گونه استراحتی نداشت، تصریح کرد: در یکی از سفرها از روسیه به تهران آمده و بدون فرصت استراحت از فرودگاه، مستقیم به کرج آمد تا بتوانند اول وقت در خدمت مردم شریف استان البرز باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به جایگاه علمی والای این شهید گرانقدر اشاره کرد و گفت: چند کتاب از وی به جای مانده ولی علم خود را به چند جلد کتاب محدود نکرد و وارد میدان شده و فضل علمی را با خدمت به مردم قرین کرده بود.

مشاور رییس‌جمهور در امور روحانیت در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه خداوند متعال به مجاهدان برتری فراوان داده است، به این مهم که سیاست ما عین دیانت ما است اشاره کرد و گفت: بسیاری از علمای ما در این زمینه  اسوه و الگو بودند.

دولابی با اشاره به تاکید آیت الله رئیسی بر توجه به مردم گفت: وی مردم به خصوص محرومان را بسیار دوست داشت و مردم با هزار امید به وی برای حل مشکلات خود نامه می دادند.

وی گفت: رئیس‌جمهور محبوب ایران که سازمان ملل برای او مجلس بزرگداشت گرفته و ۱۰ کشور عزای عمومی اعلام کرده اند در یکی از مناطق معمولی مشهد زندگی کرده است و بیان کرده بود که چون فقر را چشیدم محرومان را خیلی دوست دارم.

دولابی ادامه داد: آیت الله رئیسی حقیقتا از جنس مردم و عاشق مردم بود.

مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت با بیان اینکه آیت الله رئیسی بیان می‌کرد که ما برای مردم آمده ایم و آنها اصل هستند، گفت: در سفرهای استانی همیشه نگران بود که آسیبی به مردم وارد نشود و همواره در بین مردم حضور پیدا می کرد.

دولابی با بیان اینکه این شهید همیشه تمایل داشت در بین مردم باشد، افزود: رئیس‌جمهور باکفایت کاری کرد که شرق و غرب عالم برای او عزادار شد.

وی ادامه داد: حتی آمریکا هم پیام تسلیت داد و این همان کسی است که به او می‌گفتند زبان مذاکره با دنیا را بلد نیست.

وی با بیان اینکه آیت الله رئیسی با کفایت بود چرا که توانست کشور را در شرایط بسیار سختی که قرار داشت، خارج کند، خاطر نشان کرد: نزدیک ۶۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی به بانک مرکزی، بیکاری گسترده و ۲ هزار کارخانه تعطیل شده، قطعی روزانه سه ساعته برق، کرونا و مسائل دیگر و سیاست های کلان نظام ابلاغی از سوی رهبر انقلاب که رها شده بودند، بخشی از این بحران ها بود که با وجود آن پای کار آمد چرا که می دانست اگر به این خواسته‌ها عمل شود کشور در مسیر رشد و پیشرفت قرار خواهد گرفت.

وی کاهش نرخ بیکاری را از دیگر دستاوردهای دولت آیت الله رئیسی عنوان کرد و گفت: در دوران شهید رییسی، نرخ بیکاری کشور بر اساس آمارها به زیر هشت درصد رسید و ۲ هزار کارخانه تعطیل جای خود را به ۱۰ هزار کارخانه احیا شده داد.

وی با بیان اینکه در جشن احیا در آخرین سفر به استان مازندران ۳۹۵ کارخانه و کارگاه جشن احیا گرفتند، بیان داشت: در جشن احیای کارخانجات بوشهر، کارگری پشت تریبون آمد و گفت آقای رئیس‌جمهور ۵۰۰ نفر در این کارخانه کار می کردیم ولی در دولت قبل به بهانه تحریم به ۴۰ نفر کاهش پیدا کرد اما شما که آمدید دوباره ۵۰۰ کارگر برگشتند.

دولابی افزود: شهید رییسی تلاش می کرد تا هم چرخ اقتصاد کشور به گردش دربیاید و هم چرخ سانتریفیوژها بگردد.

وی در ادامه به حضور گسترده مردم در مراسم تشییع شهدای خدمت اشاره کردد و گفت: خروش میلیونی ملت ایران نشان داد مردم چقدر خادمان خود را دوست دارند.

وی پر تلاش بودن را از دیگر خصوصیات رئیس جمهور فقید برشمرد و گفت: ساعت کاری ایشان نزدیک ۱۹ ساعت در شبانه روز بود و خواب بسیار کمی داشت، یکی از وزرای دولت گفت در سفرهای خارجی فقط در هواپیما استراحت می‌کرد.

مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت با بیان اینکه آیت الله رئیسی اهل ریخت و پاش، ساعت زدن، اضافه کار و حق ماموریت گرفتن نبود و نیمی از حقوق قانونی و شرعی خود را بر می گرداند، گفت: وی الگویی برای همگان است.

دولابی با اشاره به این سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند ایشان انسانی بزرگوار و فداکار بود، عنوان کرد: شهید رییسی صریحا می‌گفت هیچ حزبی نداشته و آزاد بود این بزرگواری و فداکاری وی موجب شد که در آخر خودش را فدای مردم کرد.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور نمی توانست در تهران بماند و بیان می کرد که مردم مشکل داشته و باید برای حل مشکلات در میدان باشیم، بیان داشت: رضایت مردمی حرف اول و آخر وی بود.

دولابی با بیان اینکه حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع شهدای خدمت نشان می دهد این مردم پای کار نظام هستند، گفت: حضور میلیونی مردم خط بطلانی بر فضا سازی های کاسبان رسانه ای بود و مردم نشان دادند پای کار نظام و خادمان صادق خود هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه وظیفه ما تلاش برای استمرار این حرکت مقدس است، گفت: مبادا این ریلی که توسط سید بزرگوار و خادم ملت گذاشته شد بایستد.

دولابی ادامه داد: مسیر ریلی که گذاشته شده و تمام امکانات برای خدمت به مردم بسیج شده و پرهیز از اشرافی گری و خلق و خوی کاخ نشینی باید ادامه پیدا کند.