به گزارش البرزفردا ، همایش سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب، دهه فجر در منطقه ۳ شهرداری کرج برگزار شد.

مدیر منطقه ۳ شهرداری کرج با اشاره به اینکه نوآوری در برگزاری مراسم های دهه مبارک فجر از اهمیت بالایی برخوردار است، بیان داشت: سوق نسل جدید به سمت اهداف اسلامی می تواند در آینده کشور نقش مهمی داشته باشد.

مهدی فاطمی ادامه داد: توجه به دهه فجر نوعی تجدید قوا برای نسل قدیم و ایجاد وحدت برای نسل جدید است و در واقع گرامیداشت این دهه با هدف زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدای انقلاب از ضروریات است که نباید به فراموشی سپرده شود.

شایان ذکر است، سخنرانی دکتر مومنی از اساتید مجرب استان البرز در خصوص انقلاب و آثار آن در وحدت اجتماعی همچنین تکریم ارباب رجوع، اهدای جوایز به نفرات برتر مسابقات فرهنگی ورزشی از جمله دارت، طناب کشی، تیر اندازی و … که به مناسبت دهه فجر در منطقه برگزار شده بود و مداحی به مناسبت نزدیک شدن به دهه فاطمیه از دیگر برنامه های این همایش بود.

با تعامل روابط عمومی منطقه ۳ شهرداری کرج و بسیج پایگاه شهید آجرلو در این منطقه همایش گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد.

گونه های مقاوم به کم آبی جایگزین چمن شد

در خبری دیگر، مدیر منطقه ۳ شهرداری کرج از جمع آوری چمن تعدادی از عرصه های فضای سبز در منطقه خبر داد و با اشاره به اینکه این امر با هدف صرفه جویی در مصرف آب صورت گرفته است، گفت: گونه های مقاوم به کم آبی در حال جایگزینی با چمن جمع آوری شده می باشد.

مهدی فاطمی در گفتگو با خبرنگار شهری «البرز فردا» با اشاره به مطلب فوق جلوگیری از هدررفت آب را یک ضرورت مهم در جامعه امروز خواند و افزود: با توجه به اهمیت موضوع بحران کم آبی این مهم به صورت یک احساس مشترک باید بین مردم نهادینه شود..

این مسئول با بیان اینکه مسئولان باید مبارزه با کم آبی را در اولویت وظایف خود قرار دهند، بیان داشت: بررسی مشکلات ناشی از کم آبی و ارائه آن به مسئولان و مردم موجب می شود تا تلاش آنان برای صرفه جویی در مصرف آب افزایش یابد.

وی، فرهنگسازی مبارزه با کم آبی را از اولویت های منطقه ۳ کرج نام برد و گفت: در این خصوص همزمان با توسعه آبیاری قطره ای فضای سبز منطقه، جایگزینی گونه های کم آب به جای چمن در منطقه نیز اجرایی شده است.

مدیر منطقه ۳ شهرداری کرج، به کارگیری روش های علمی جهت همزیستی با کم آبی و اصلاح ساختار مصرف را از مهم ترین راهکارهای مقابله با بحران کم آبی دانست و افزود: منطقه مقید به این نکته است تا اقدامات اجرایی خود را با مطالعات کارشناسی به مرحله اجرا درآورد.

در خبری دیگر، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با حضور در منطقه ۳ کرج از نزدیک در جریان روند اقدامات عمرانی این منطقه قرار گرفت. خسرو ارتقایی طی بازدیدی از منطقه ۳ شهرداری کرج و رصد عملکرد عمرانی این منطقه، رضایت خود را از اقدامات اخیر اعلام کرد و گفت: خوشبختانه سرعت اجرای عملیات در منطقه رضایت بخش است.

بلوار شهدای اقتدار، ساختمان ایستگاه آتش نشانی شهرک ناز، پل ارتش، و… از جمله پروژه های عمرانی بود که مورد بازدید معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز قرار گرفت.

پروژه بلوار شهدای اقتدار با بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی مورد توجه ارتقایی قرار گرفت و وی رضایت خود را از دقت مسئولان منطقه در خدمت رسانی به مردم، همچنین استفاده از کارشناسان خبره در ارائه خدمات نوین در منطقه اعلام کرد.

در ادامه این بازدید خانواده های شهید علی کنگرانی فراهانی از شهدای اقتدار و قیاسوند، جانباز و آزاده جنگ تحمیلی میزبان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز شدند. شایان ذکر است مدیر منطقه ۳ و دیگر مسئولان حاضر در ابتدای بازدید به فرخ آباد، زیبادشت برای گلباران مزار شهدا و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر حضور پیدا کردند.

 

albf-2