رفع مشکل شرکت تولید لوازم خانگی با ورود دادگستری البرز/ ایجاد ۵۰۰ شغل جدید
رفع مشکل شرکت تولید لوازم خانگی با ورود دادگستری البرز/ ایجاد ۵۰۰ شغل جدید
رییس کل دادگستری استان البرز اعلام کرد که با ورود دستگاه قضایی استان، موانع موجود در مسیر اجرای طرح توسعه یک شرکت بزرگ تولیدی لوازم خانگی کشور در استان البرز برطرف و برای ۵۰۰ نفر شغل جدید ایجاد می‌شود.

به گزارش البرزفردا ، “حسین فاضلی هریکندی ” روز دوشنبه اظهارکرد : یکی از شرکت‌های بزرگ تولید لوازم خانگی کشور در استان البرز که در زمینه اجرای برنامه و طرح‌های توسعه‌ای خود با مشکلاتی روبه رو بود با ورود دبیرخانه ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان البرز، موانع آن برطرف و طرح توسعه‌ای به بهره برداری رسید.

وی اضافه کرد: این شرکت که در سال ۱۳۷۶ تاسیس شده است ؛ در سال ۱۳۹۵ به منظور افزایش تنوع سبد محصولات از قبیل ماشین لباسشویی، یخچال فریزر و افزایش تولید برای بازارهای داخلی و خارجی، توسعه واحدهای تولیدی و انبارها و ایجاد سالن‌های جدید را در برنامه‌های خود قرار داد.

فاضلی هریکندی با یادآوری اینکه برنامه توسعه‌ای شرکت در کارگروه رفع موانع تولید استان در سال ۱۳۹۶ تصویب و موافقت با طرح توسعه و شروع فعالیت، عملیات ساختمانی آغاز شده بود، متذکر شد: در فرآیند پیگیری ها، تعارضاتی با ضوابط مربوط به حوزه جهاد کشاورزی به وجود آمد و با گذشت نزدیک به ۶ سال این طرح در بلاتکلیفی قرار داشت.

وی افزود: با مراجعه مسوولان شرکت مذکور به دبیرخانه ستاد مقاومتی استان البرز، مشکلات و موانع در کارگروه‌های حقوقی و قضایی این ستاد مورد بررسی قرار گرفت که در نتیجه با ارائه راهکارهای قانونی و پیگیری‌های انجام شده در دبیرخانه ستاد، موانع برطرف و برنامه توسعه‌ای شرکت وارد فاز عملیاتی شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

فاضلی هریکندی با بیان اینکه این شرکت قبل از اجرای برنامه توسعه‌ای حدود ۸۰۰ نیروی شاغل داشت که با اجرای این طرح توسعه‌ای، به یکی از قطب‌های تولید لوازم خانگی کشور تبدیل خواهد شد گفت: با عملیاتی شدن طرح توسعه‌ای این شرکت، در مرحله نخست رای ۳۵۰ نفر و در مرحله بعد

برای ۱۵۰ نفر شغل ایجاد خواهد شد و مجموعا تعداد شاغلان آن به یک هزارو ۳۰۰ نفر می‌رسد.

استان البرز دارای سه هزارو۷۶۰ واحد تولیدی و صنعتی است.