نهضت مدرسه سازی در البرز با آغاز ۷۰ پروژه آموزشی
نهضت مدرسه سازی در البرز با آغاز ۷۰ پروژه آموزشی
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان البرز گفت: در راستای توسعه سرانه‌های آموزشی استان ۷۰ پروژه مدرسه سازی کلید خورده است.

به گزارش البرزفردا ، محسن پورگلیان، مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان البرز، در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه کرج با اشاره به عملکرد این مجموعه در ۶ ماه نخست سال، گفت: با همراهی و حمایت خیرین موفق شدیم تحویل مثبتی را در استان رقم بزنیم‌.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان البرز با بیان اینکه تاکنون ۷۰ پروژه مدرسه سازی در البرز کلید خورده است، تصریح کرد: طبق آمار هر سال به طور متوسط ۳۵ مدرسه در البرز احداث شده است.

این مقام مسؤول با بیان اینکه این واحدهای آموزشی در فضای ۸۵ هزار مترمربع ساخته شده اند، ادامه داد: سعی داریم با برنامه ریزی صورت گرفته کمبود سرانه آموزشی در استان را تأمین کنیم‌.

پورگلیان سند تحول آموزش و پرورش را یکی از ضرورت‌های نوسازی مدارس قلمداد کرد و افزود: ما در مدرسه سازی فقط یک فرایند تک بعدی و ساختن کلاس درس را مدنظر قرار نمی دهیم بلکه ما ۶ ساحت مختلف را برای اینکه یک دانش آموز در این ۱۲ سال در حیطه‌ها و زمینه های مختلف استعدادهای خود را به منصه ظهور برساند، در نظر می‌گیریم.

وی یکی از این ساحت‌ها را در عرصه اعتقادی عبادی برشمرد و گفت: این بخش را در فضاهای نمازخانه ای ایجاد می کنیم و یکی دیگر از این ساحت ها در عرصه اقتصادی و حرفه ای برای دانش آموزان است که در فضاهای کارگاهی دیده شود.

وی موضوعات علمی، ورزشی، اجتماعی و زیباشناختی را از دیگر این ساحت‌ها عنوان کرد و افزود: برای ایجاد این فضاها مدارس دولتی و عادی نسبت به مدارس غیر دولتی ارجحیت دارد و فضای استانداردی دارند.

وی با اشاره به نیاز استان البرز به کمک خیرین مدرسه ساز، اظهار کرد: علیرغم مدرسه سازی‌های مناسبی که در استان البرز داریم ولی به دلیل رتبه اول مهاجرپذیری البرز و مهاجرت سالانه ۱۰۰ هزار نفر به این استان همچنان نیاز به ساخت فضاهای آموزشی جدید داریم.