۵ هزار میلیارد به پروژه‌های عمرانی کرج تخصیص یافت
۵ هزار میلیارد به پروژه‌های عمرانی کرج تخصیص یافت
۹ هزار میلیارد اعتبار شهرداری کرج بوده است که از این میان ۵ هزار میلیارد به پروژه‌های عمرانی تخصیص یافت.

به گزارش البرزفردا ، مهرداد کیانی، شهردار کرج، امروز در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی کلانشهر کرج که با حضور اعضای شورای شهر و اصحاب رسانه صورت گرفت با بیان اینکه هدف شورا و شهرداری ارتقای سرانه‌های کلانشهر کرج است، گفت: سعی داریم با برنامه ریزی دقیق و نظرات کارشناسی روند اجرایی شدن پروژه‌های عمرانی بزرگ شهر را به نتیجه برسانیم.

شهردار کرج با اشاره به تلاش مجموعه شورا و شهرداری برای تغییر چهره شهر، اظهار کرد: با تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و آغاز طرح‌های تحول‌آفرین به سمت شهری توسعه‌یافته‌ گام برمی‌داریم.

کیانی ادامه داد: نیازهای شهر در حوزه‌های گوناگون احصا شده و قدم به قدم با همراهی اعضای محترم شورا به آنچه برنامه‌ریزی شده نزدیک خواهیم شد.

وی با بیان اینکه هدف شورا و شهرداری ارتقای سرانه‌های کلانشهر کرج است، گفت: صبح امروز به همراه اعضای محترم شورا از پروژه‌های مناطق دهگانه و بزرگراه شمالی بازدید و به صورت میدانی روندِ طرح‌ها و موانع احتمالی مورد بررسی قرار گرفت.

کیانی ادامه داد: اعضای شورا در اجرا، تکمیل و نحوه استفاده بعد از راه‌اندازی طرح‌ها نقطه‌نظرات خوبی ارائه کردند که مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

شهردار کلانشهر کرج افزود: آرزوی همه ما داشتن شهری آباد و توسعه‌یافته است که برای دست‌یابی به آن از هیچ کوششی دریغ نخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه پروژه‌ها بر روی مدار پیشرفت قرار دارند و تا پایان سال مهیای بهره‌برداری می‌شوند.

گفتنی است، در بودجه ۹ هزار میلیارد تومانی سال‌جاری ۵ هزار میلیارد تومان برای پروژه‌های عمرانی اولویت‌دار (۳۲ پروژه) اختصاص داده شده است.

همچنین برای پروژه مترو که سه ایستگاه آن به بهره‌برداری رسیده است (ایستگاه‌های آیت‌الله طالقانی، ۴۵ متری گلشهر و رجائی‌شهر) یک هزار میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده که تا پایان سال ۲ هزار میلیارد تومان دیگر به آن اختصاص داده خواهد شد.

خرید ۱۳۰ دستگاه اتوبوس و ۷۰ دستگاه وَن از دیگر اقدامات انجام گرفته توسط مجموعه مدیریت شهری است.

شایان ذکر است؛ امروز فرهنگسرای الغدیر و سوله مدیریت بحران در منطقه ۳، مصلی بزرگ امام خمینی (ره)، پارکینگ منطقه ۶، پارکینگ منطقه ۸، ادامه بلوار انقلاب، تقاطع بلوار موذن _ جمهوری و بزرگراه شمالی (پل B0) از پروژه‌هایی بود که مورد بررسیِ شهردار و اعضای شورا قرار گرفت.