هیچ بهانه‌ای از بانک‌ها برای نپرداختن تسهیلات مشاغل خانگی پذیرفته نیست
هیچ بهانه‌ای از بانک‌ها برای نپرداختن تسهیلات مشاغل خانگی پذیرفته نیست
سرپرست فرمانداری کرج گفت: هیچ عذر و بهانه‌ای برای بی اطلاعی بانک‌ها نسبت به پرداخت تسهیلات بانکی در حوزه مشاغل خانگی و نپرداختن تسهیلات قابل پذیرش نیست.

به گزارش البرزفردا ، یحیی رمضانی روز دوشنبه ۱۳ شهریور در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان کرج که در سالن غدیر فرمانداری برگزار شد، ضمن تشریح وضعیت دستگاه ها در میزان تحقق سهم اشتغالزایی گفت: ۸۷ درصد فعالیت های حوزه اشتغالزایی استان البرز در شهرستان کرج صورت می گیرد و این شرایطی است که کرج رتبه چهارم را در میزان اشتغالزایی استان دارد و این قابل قبول نیست.

وی با اشاره به برآورد آمار رشد جمعیتی شهری و مولد اقتصادی استان در مقایسه با کشور بیان کرد: از میزان جمعیت متغیر استان بالغ بر یک میلیون و ۴۵۰ هزار نفر در استان جمعیت غیرفعال هستند یعنی با وجود توانایی کار کردن متقاضی شغل و کار نیستند که این آمار در شاخص کلی اشتغالزایی نیز تاثیر بسزایی دارد و باید زمینه ترغیب این بخش از جامعه را برای حضور در زمینه های شغلی فراهم نمود.

رمضانی گفت: ۵۰ درصد جمعیت استان البرز در شهرستان کرج سکنی دارند و با توجه به نزدیکی البرز به تهران بخشی از این جمعیت شاغل در تهران هستند.

رمضانی گفت: از ایجاد ۲۵ هزار شغل به عنوان سهم شهرستان کرج رقمی بالغ بر ۸ هزار و ۴۲۲ شغل تحقق یافته است و باید برای ۱۰۰ درصد نهایی شدن آن تمامی مدیران اهتمام ویژه ای داشته باشند.

سرپرست فرمانداری کرج با برشمردن آمار تحقق شغل دستگاه ها، کمیته امداد امام خمینی (ره) را دستگاه برتر شهرستان کرج در ایجاد شغل معرفی کرد و گفت: تا به اکنون کمیته امداد امام (ره) ۸۹ درصد، صنعت و معدن ۳۵ درصد، جهاد کشاورزی ۸۸ درصد، بهزیستی ۴۱ درصد، فنی و حرفه ای ۶۲ درصد، علوم پزشکی ۳۵ درصد، بسیج سازندگی ۵۵ درصد، تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۵۱ درصد، راه و شهرسازی ۷۶ درصد، میراث فرهنگی ۲۶ درصد، راهداری ۴۸ درصد، درصد، آبفا ۵۰ درصد، پخش فراورده های نفتی ۲۵ درصد، دامپزشکی ۲۸ درصد، فناوری اطلاعات ۱۲ درصد و آب منطقه ای ۱۱ درصد تحقق شغل داشته اند.

وی تصریح کرد: در جلسه بعدی کارگروه اشتغال شهرستان کرج دستگاه برتر و بانکی که بیشترین سهم پرداخت تسهیلات بانکی را داشته است با اهدا لوح تقدیر از سوی معاون استاندار مورد تجلیل قرار می گیرد.

سرپرست فرمانداری کرج در ادامه تاکید کرد: به منظور پایش عملکرد دستگاه ها برای ثبت اشتغالزایی در سامانه رصد به مدت یک هفته تمامی دستگاه های شهرستانی در وضعیت عملکردی ثبت اشتغال مورد بازدید میدانی قرار می گیرند.

وی همچنین با اشاره به انتقاد دستگاه ها نسبت به عملکرد سلیقه ای برخی از بانک ها در پرداخت تسهیلات بانکی به متقاضیان که نقش مستقیمی بر کاهش تحقق سهم اشتغالزایی شهرستان نیز خواهد داشت، گفت: نباید در این زمینه سلیقه ای عمل کرد و لذا به صورت تصادفی وضعیت پرداخت تسهیلات شعب بانکی به شهرستان کرج بررسی لازم صورت می گیرد.

سرپرست فرمانداری کرج پرداخت تسهیلات در بخش مشاغل خانگی را نیز مهم برشمرد و تصریح کرد: هیچ عذر و بهانه‌ای برای بی اطلاعی بانک‌ها  نسبت به پرداخت تسهیلات بانکی در حوزه مشاغل خانگی و نپرداختن تسهیلات قابل پذیرش نیست.