نبود سرانه و ترافیک دو معضل مهم شهرستان فردیس است که می بایست با نگاه مسئولان کشوری مرتفع شود

.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری فردیس، خداداد کاشفی فرماندار فردیس در نشست با معاون وزیر راه و شهرسازی و مسئولان شهرستان فردیس در خصوص رفع مشکلات این شهرستان اظهار داشت: دو معضل مهم و حیاتی که این شهرستان از آن به شدت رنج می برد، موضوع نبود سرانه های خدماتی و ترافیک است.
خداداد کاشفی اظهار داشت: در حال حاضر شهرستان فردیس را می توان متراکم ترین شهرستان از لحاظ جمعیتی در کشور دانست در حالی که نستب بین سرانه های خدماتی آن با جمعیت به هیچ عنوان قابل همخوانی و برابری نیست.
نماینده عالی دولت در فردیس گفت: در حال حاضر در شهرستان فردیس بخصوص شهر فردیس امکان ارائه خدمات مناسب به شهروندان به دلیل نداشتن اراضی مناسب برای ایجاد سرانه های خدماتی وجود ندارد.
این مسئول شهرستان ادامه داد: توجه به ایجاد اراضی مناسب به جهت ارائه سرانه های خدماتی در تمامی بخش ها از جمله آموزشی ، بهداشتی و رفاهی، از مهمترین نکاتی است که می بایست وزارت راه و شهرسازی و مشاور طرح تفصیلی نگاه ویژه ای به آن داشته باشد.
خداداد کاشفی فرماندار فردیس در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به یکی دیگر از مهمترین معضلات این شهرستان اظهار داشت: وجود ترافیک در خروجی و ورودی های شهرستان فردیس بخصوص مسیرهای منتهی به تهران، دومین معضل مهم شهرستان است که شهروندان فردیسی به شدت از آن رنج می برند.
این مسئول خاطر نشان کرد: احداث کمربندی جنوب شهرستان فردیس و همچنین توجه به احداث بزرگراه همت جنوب می تواند نقش موثری در کاهش ترافیک ورودی و خروجی های شهرستان فردیس داشته باشد.
فرماندار فردیس گفت: یقینا توجه به این دو مسیر اصلی که منجر به تردد شهروندان به تهران خواهد شد، تاثیر خود را بر کاهش بار ترافیکی سایر شهرستانهای اطراف فردیس نیز خواهد داشت.
خداداد کاشفی در پایان اظهار داشت: این دو معضل اصلی و اساسی شهرستان فردیس صرفا با نگاه ویژه مدیران و وزرای کشور قابل حل است که امیدواریم حضور معاون محترم وزیر در این نشست بتواند گره های اصلی فردیس را باز کند.

فایل دانلود: