دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی در فرمانداری فردیس گفت: به دلیل تراکم بالای جمعیت در فردیس، در حال حاضر بارگذاری مسکن در فردیس انجام نمی شود. این مسیر اشتباهی بود که تهران انجام داد و استان البرز نباید مسیر اشتباه را تکرار کند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری فردیس، روح الله اکبری دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی در این نشست ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: یکی از مهمترین معضلاتی که تهران را گریبانگیر خود نمود، بارگذاری های خارج از عرفی بود که در شهر تهران صورت گرفت و این شهر را با وضعیت بسیار نامطلوبی ایجاد نموده است.

دبیر شورای عالی مسکن اظهار داشت: متاسفانه آمایش سرزمینی مورد توجه قرار نگرفته و این معضل بزرگی است که می بایست توجه جدی به آمایش سرزمینی شود.

وی اظهار داشت: تهیه و تکمیل آمایش سرزمینی می تواند، مسیر مشخصی را برای شهرها ترسیم نماید.

روح الله اکبری ادامه داد: متاسفانه نگاه های کوتاه مدت، و مقطعی ضربه بزرگی به شهرهای کشور زده است و به همین منظور برنامه بلند مدتی نداریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: از پشت این صندلی که بلند شویم، شهروند هستیم، باید به گونه ایی تصمیم بگیریم که مدیران پس از ما اشکالی به کار وارد ندانند.

اکبری اظهار داشت: ما از عملکرد خود، مثل مردم تأثیر می پذیریم پس باید درست تصمیم بگیریم و اشتباهات گذشتگان را انجام ندهیم.

وی با اعتقاد بر اینکه در دوره ایی تهران برای تأمین هزینه های راه سازی تراکم فروشی کرده است، افزود: وقتی ماده ۱۰۰ شهرداری منبع درآمد می شود یعنی ترافیک حل نمی شود.

وی افزود: متاسفانه برای اینکه بتوانیم بزرگراه بزنیم، تراکم می فروشیم و نهایتا دوباره همین تراکم فروشی جمعیت متراکم بیشتر می شود و دوباره همان ترافیک در شهر ایجاد می شود.

دستیار ویژه وزیر انتقاد کرد: استان البرز تا پیش از سال ۱۳۹۰ شهرستانی از تهران بود و نباید مسیر اشتباه تهران را برود. متاسفانه به مرور زمان با تلمبار شدن مشکلات و معضلات در البرز، روند بروز و ظهور مشکلات در شهرها نیز بیشتر خواهد شد.

اکبری معتقد است که شرایط تهران سخت شده و باید به فکر تخلیه و مهاجرت معکوس تهران بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان قول داد: هر کاری که قانون به ما اجازه دهد به سرعت برای شهرستان فردیس انجام می دهیم.

در این جلسه مقرر شد که تغییر کاربری اراضی تحت مالکیت راه و شهرسازی در شهرستان فردیس صورت نگیرد و بارگذاری مسکن نیز برای فردیس حدالمقدور انجام نشود.