هوای سرد و برفی البرز را در بر می گیرد/ آماده باش کامل تمامی دستگاه ها ضروری است
هوای سرد و برفی البرز را در بر می گیرد/ آماده باش کامل تمامی دستگاه ها ضروری است
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از پیش بینی هوای بسیار سرد و برفی طی روزهای آینده خبر داد و گفت: تمامی دستگاه های اجرایی بویژه دستگاه های خدماتی، امداد و نجات باید در حالت آماده باش کامل قرار گیرند.

 

احمد افضلی خاطر نشان کرد: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از فعالیت سامانه بارشی در روزهای یکشنبه ۲۳ و چهارشنبه ۲۶ بهمن ماه هفته جاری می باشد که به موجب آن بارش شدید برف، یخبندان، مه آلودگی در استان پیش بینی شده است.

 

وی تاکید کرد: اثر این مخاطره سقوط بهمن در ارتفاعات و اختلال تردد و لغزندگی معابر شهری و جاده های کوهستانی است که باید از هم اکنون تدابیر لازم به منظور جلوگیری از هرگونه حادثه ای اتخاذ شود.

 

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز طی توصیه هایی خطاب به مردم گفت: با توجه به پیش بینی وضعیت هوا طی روزهای آینده شایسته است مسافران از تردد در جاده های کوهستانی به علت سقوط بهمن و ریزش سنگ اکیدا خودداری کنند. همچنین باید کوهنوردان با توجه به فعالیت سامانه بارشی از هرگونه صعود به ارتفاعات و قلل البرز مرکزی پرهیز کنند.

 

به گفته افضلی با توجه به میزان حجم برف انباشته، سقوط بهمن و ریزش سنگ تا انتهای هفته در منطقه وجود دارد که باید بیش از پیش مورد توجه مردم و اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان البرز قرار گیرد.