دفاع مقدس به آحاد مردم ایران تعلق دارد / تولید محتوای دفاع مقدس باید خلاقانه و مبتنی بر واقعیت‌ها باشد
دفاع مقدس به آحاد مردم ایران تعلق دارد / تولید محتوای دفاع مقدس باید خلاقانه و مبتنی بر واقعیت‌ها باشد
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان البرز در نشست خبری دهه فجر اذعان داشت :دفاع مقدس متعلق به تمام اقوام، گروه‌ها و اقشار کشور است و هیچ فرد و گروهی نباید آن را به خود منتسب کند تا ارزش های دفاع مقدس برای نسل های آینده پایدار بماند

به گزارش البرز فردا؛ سرتیپ دوم پاسدار «ابوالفضل اسلامی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس البرز در ایام  دهه فجر انقلاب در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: دفاع مقدس متعلق به تمام اقوام، گروه‌ها و اقشار کشور است و هیچ فرد و گروهی نباید آن را به خود منتسب کند تا ارزش های دفاع مقدس برای نسل های آینده پایدار بماند.


سردار اسلامی با تاکید بر اینکه تولید محتوا در حوزه دفاع مقدس با حساسیت و وسواس خاصی پیگیری می‌شود؛ افزود: انتشار کتاب در حوزه دفاع مقدس بدون ممیزی و نظر کارشناسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ممکن نیست و حتی در مورد روایتگری نیز این حساسیت وجود دارد و در صورت بیان روایت‌های مخدوش بنیاد حفظ آثار امکان پیگیری قضایی دارد.

این مسئول با تاکید بر اینکه تولید محتوا در حوزه دفاع مقدس در عین توجه به خلاقیت و جذابیت برای مخاطب باید مبتنی بر واقعیت‌ها و مستند‌ها باشند؛ ادامه داد: دفاع مقدس سرشار از سوژه‌های کم نظیری است که باید کشف شوند، اما در این فرآیند نباید به اصل موضوع و واقعیت‌های دفاع مقدس آسیب وارد شود.

وی با بیان اینکه بسترهایی، چون کتاب و ادبیات، فیلم و انیمیشن در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیار موثر هستند؛ تصریح کرد: یکی از مسائل مهم پیش از تولید هر اثر در حوزه دفاع مقدس پژوهش و مخاطب شناسایی دقیق است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس البرز با بیان اینکه بسیاری از آثار تولیدی در حوزه دفاع مقدس از پژوهش عمیق و توجه به شناخت مخاطب بی بهره هستند؛ ادامه داد: نیازمند تولید آثار فاخر و ماندگار در حوزه دفاع مقدس هستیم.

این مسئول با اشاره به اهتمام حداکثری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز در ترویج معارف دفاع مقدس؛ تاکید کرد: تا امروز هفتصد و شصت و چهار عنوان کتاب و ۳۸ مستند در حوزه دفاع مقدس در استان البرز تولید شده است.

سردار اسلامی با تاکید بر نقش استان البرز در دفاع مقدس افزود: استان البرز در زمان دفاع مقدس شهرستان بود، اما نقش این شهرستان از برخی استان‌های ما در دفاع مقدس بیشتر بوده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با تاکید بر اینکه یکی از ماموریت مهم اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز؛ ثبت نقش لشگر ۱۰ حضرت سیدالشهدا، جهاد سازندگی، ارتش، فراجا، زنان و روحانیت در دفاع مقدس است.

وی با تاکید بر تدریس دو واحد درس دفاع مقدس در دانشگاه‌ها و تبیین ارزش‌های دفاع مقدس در مدارس افزود: ثبت تاریخ دفاع مقدس و جلوگیری از تحریف آن، حمایت از پایان نامه‌ها و پژوهش‌نامه‌های دانشجویی و ثبت بیش از ۱۵۰۰ ساعت تاریخ شفاهی دفاع مقدس، ۷۶۴ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس در البرز از مهمترین برنامه‌های اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آثار استان البرز بوده است.

سردار اسلامی همچنین از جمع آوری و اسکن بیش از ۲۸۰ هزار سند دفاع مقدس در استان البرز خبر داد و گفت: جمع آوری اسناد دفاع مقدس نقش مهمی در جلوگیری از تحریف تاریخ دفاع مقدس دارد.

وی با تاکید بر نقش انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جوان؛ خاطرنشان کرد: بیش از ۲۶ گروه پیشکسوتان جهت روایتگری در استان البرز و بیش از ۱۰۰ جلسه تبیینی و خاطره‌گویی در مدارس استان البرز تشکیل شده است.

همچنین در پایان این مراسم ضمن رونمایی از مجموعه آثار موشن گرافی تولیدی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع در مقدس استان البرز، جلسه پرسش و پاسخ با حضور نمایندگان رسانه‌های استان البرز برگزار شد و در پایان از رسانه‌های فعال در حوزه نشر ارزش‌های دفاع مقدس تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/