افتتاح بزرگترین تصفیه آب صنعتی ومعدنی استان البرز در فردیس
افتتاح بزرگترین تصفیه آب صنعتی ومعدنی استان البرز در فردیس
با حضور فرماندار و مسئولان شهرستان فردیس، بزرگترین دستگاه تصفیه آب صنعتی و معدنی استان البرز در فردیس مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش البرز فردا؛ خداداد کاشفی فرماندار در مراسم افتتاح این مرکز اظهار داشت: یکی از مهمترین موضوعاتی که در حوزه صنعت می بایست توجه جدی به آن شود، ایجاد و راه اندازی تکنولوژی هایی است که بتواند به حفظ محیط زیست کمک شایانی نماید.

وی اظهار داشت: یکی از معضلات مهم زیست محیطی که بعضا در صنایع وجود دارد، آلودگی آب و پساب هایی است که بخش های صنعتی با آن سر وکار دارند.
خداداد کاشفی اظهار داشت: افتتاح بزرگ‌ترین دستگاه تصفیه آب صنعتی و معدنی در فردیس از جمله موضوعاتی است که می تواند، نقش مهمی در کاهش آلودگی محیط زیست و پساب های صنعتی حاصل از فعالیت های کارخانجات شن و ماسه شود.
این مسئول شهرستان فردیس در ادامه با اشاره به افتتاح این مرکز اظهار داشت: با بهره برداری از این دستگاه، که توان تصفیه آب با ظرفیت ۱۷۰ متر مکعب آب در ساعت را دارد، بخش عمده ای از پساب های تولید شده توسط شرکت های شن و ماسه تصفیه و به محیط زیست آسیب وارد نخواهد کرد.
وی اظهار داشت:این دستگاه ۱۷۰ مترمکعب یا به عبارتی ۱۷۰ هزار لیتر آب آلوده را در ساعت به صورت کلاریفایر می تواند تصفیه کند.
 لازم به توضیح است که این دستگاه در مرکز معدن شن و ماسه بهشت زیبا مورد بهره برداری قرار گرفته است که این مرکز با سرمایه ثابت ۳۰۰ میلیارد تومان و اشتغال مستقیم ۱۷۰ نفر در شهرستان فردیس در حال فعالیت است.
Miss Korani: با حضور فرماندار شهرستان فردیس انجام شد
افتتاح سه پروژه مخابراتی در شهرستان فردیس
سه پروژه مخابراتی شهرستان فردیس با حضور فرماندار شهرستان فردیس و مسئولان شرکت مخابرات در این شهرستان مورد بهره برداری و افتتاح قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری فردیس، فرماندار در مراسم افتتاح این سه پروژه مخابراتی در سطح شهرستان اظهار داشت: تکنولوژی های ارتباطاتی در عصر کنونی نقش حیاتی ایفا کرده و توسعه این تکنولوژی ها در شهرستان فردیس به پیشرفت و آبادانی این شهرستان کمک فراوانی خواهد نمود.
وی اظهار داشت: توجه به زیرساخت های شهرستان فردیس از جمله مواردی است که مورد توجه استاندار البرز و همچنین فرمانداری شهرستان فردیس است و تمام تلاش مجموعه فرمانداری فردیس بر این است تا موانع توسعه زیر ساختهای ارتباطی در شهرستان فردیس مرتفع شود.
خداداد کاشفی در ادامه به عدم رشد متوازن زیرساختهای شهرستان فردیس و جمعیت آن اشاره کرده و اظهار داشت: متاسفانه در سالهای اخیر به دلیل رشد فزاینده جمعیت در این شهرستان، امکان رشد توسعه زیرساختهای فناورانه کمتر میسر شده است که امیدواریم مسئولان کشوری و استانی با توجه بیشتری که به توسعه شهرستان فردیس داشته و دارند، این موانع به سرعت مرتفع شود.
فرماندار فردیس در ادامه با تقدیر و تشکر از فعالیت های شرکت مخابرات در شهرستان فردیس خواستار، توجه بیشتر مدیران کشوری و استانی این شرکت به توسعه زیرساختهای ارتباطی در این شهرستان شد.
 لازم به توضیح است که در این مراسم سه پروژه مخابراتی شهرستان شامل، راه اندازی ۴ کافو به ظرفیت ۲۰۰۰ شماره، جهت ارتقای محسوس اینترنت،کابل کشی ۱۰ کیلومتری فیبرنوری و اجرای ۵۰ پست فیبر نوری جهت تقویت زیرساختهای نوین و همچنین فیبر رسانی به ۷ سایت BTS اپراتور همراه جهت افزایش پهنای باند اینترنت افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.