دهه فجر فرصتی برای مرور تاریخ درخشان انقلاب اسلامی است
دهه فجر فرصتی برای مرور تاریخ درخشان انقلاب اسلامی است
فرماندار فردیس در مدرسه شاهد پس از نواختن زنگ انقلاب گفت: دهه فجر فرصت ارزشمندی برای مرور تاریخ انقلاب اسلامی است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری فردیس؛ خداداد کاشفی فرماندار در آئین نواختن زنگ انقلاب در مدرسه شاهد شهید بهنام محمدی با گرامیداشت دهه مبارک فجر، اظهار کرد: ۱۲ بهمن یک روز بسیار بیاد ماندنی در تاریخ این مرزوبوم است و روزی که امام در میان استقبال جمعیتی ۶ میلیونی از ملت ایران وارد میهن اسلامی شد.
کاشفی خاطر نشان کرد: دانش آموزان، معلمان و جامعه فرهنگی در به ثمر رسیدن این انقلاب تلاش بسیاری کردند. در دوران دفاع مقدس ۳۶ هزار شهید و ۸۵۶ دانش آموز جانباز شدند.
وی با اشاره به اینکه ۵۵۰ دانش آموز در دوران دفاع مقدس راهی جبهه شدند افزود: هنوز برخی از شهدای دانش آموز مفقودالاثر هستند و نقشی که امروز بر عهده ماست حفظ اهداف آنهاست.
نماینده دولت در شهرستان فردیس اضافه کرد: این انقلاب توسط جوانان پایه‌گذاری شد و از سال ۱۳۴۲ جرقه انقلاب به دست این جوانان زده شد و در دهه فجر ۱۳۵۷ به ثمر نشست.
فرماندار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حکومت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی افزود: ایران در گذشه هفده استان پهناور بود که در دوران پادشاهی به مرور زمان کوچک شد.
وی اشاره کرد: در دوران پهلوی آذربایجان، تاجیکستان و بحرین را نیز از دست دادیم ولی از سال ۱۳۵۷ تا کنون با وجود هشت سال جنگ حتی یک وجب از خاک ایران کم نشد که این رشادت ها را مدیون رهبری امام راحل و خون شهدا هستیم.
وی معتقد است: توسعه و پیشرفت کشور به حضور هوشمندانه و فعال جوان وابسته است امروز اگر شما دانش آموزان در عرصه آگاهی و دانایی پیشرو باشید به پیشرفت و توسعه می رسیم.
فرماندار یکی آگاهی از تاریخ کشور را یکی از مهمترین دانسته های جوانان خواند و تأکید کرد: تاریخ را با دقت بخوانید همه ی ما باید بدانیم گذشتگان ما چگونه تصمیم گیری می کردند و چه اتفاقاتی افتاده که ما امروز اینجا هستیم.
کاشفی ادامه داد: اینکه می گویند گذشته چراغ راه آینده است یعنی ما باید تاریخ را به خوبی بخوانیم که اشتباهات را تکرار نکنیم و درست تصمیم بگیریم.
فرماندار در پایان در جمع دانش آموزان مدرسه شاهد دانایی را یک وظیفه و عامل رشد انسان خواند و از آنها خواست بدون ورود به حاشیه ها به فکر علمی شدن و آگاهی حرکت کنند.