استاندار البرز : جمهوری اسلامی ایران الگویی مردم پایه دارد
استاندار البرز : جمهوری اسلامی ایران الگویی مردم پایه دارد
استاندار البرز در مصاحبه ای با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران الگویی مردم ، درون زا و متکی به آموزه های اصیل است،می گوید: انقلاب شكوهمند اسلامي با هزينه‌هاي بسيار فراواني ازهمه ملت ايران بدست آمده از اين رو امروز وظيفه ما حفظ و حراست از دستاوردهاي ارزشمند، بزرگ و همچنين آرمان هاي اين نظام مقدس است. ممكن است مشكلات و سختي‌هايي وجود داشته باشد، اما وقتي رشد و پيشرفت‌هاي متعددي را در كشورمان مشاهده مي كنيم، حفظ نظام از واجبات است.

استاندار البرز در مصاحبه ای با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران الگویی مردم ، درون زا و متکی به آموزه های اصیل است،می گوید: انقلاب شكوهمند اسلامي با هزينه‌هاي بسيار فراواني ازهمه ملت ايران بدست آمده از اين رو امروز وظيفه ما حفظ و حراست از دستاوردهاي ارزشمند، بزرگ و همچنين آرمان هاي اين نظام مقدس است. ممكن است مشكلات و سختي‌هايي وجود داشته باشد، اما وقتي رشد و پيشرفت‌هاي متعددي را در كشورمان مشاهده مي كنيم، حفظ نظام از واجبات است.

متن کامل مصاحبه استاندار با خبرنگار ما در خصوص جمهوری اسلامی ایران را در ادامه می خوانید:

س: چرا در شرایط فعلی، حمایت رسمی و علنی از نظام جمهوری اسلامی ایران واجب است؟ ضرورت این موضوع را توضیح بفرمایید.

 

ج: امنیت جمهوری اسلامی ایران دارای الگوی کاملاً مردم‌پایه، درون‌زا و متکی به آموزه‌‌های اصیل اسلام است. انقلاب شكوهمند اسلامي با هزينه‌هاي بسيار فراواني ازهمه ملت ايران بدست آمده از اين رو امروز وظيفه ما حفظ و حراست از دستاوردهاي ارزشمند، بزرگ و همچنين آرمان هاي اين نظام مقدس است. ممكن است مشكلات و سختي‌هايي وجود داشته باشد، اما وقتي رشد و پيشرفت‌هاي متعددي را در كشورمان مشاهده مي كنيم، حفظ نظام از واجبات است.

همان طور که مستحضرید و مشاهده می فرمائید اکثر کشورهای منطقه غرب آسیا هزینه‌‌های گزافی در قالب میزبانی از پایگاه‌‌های نظامی و یا خریدهای تسلیحاتی برای این امنیت اجاره‌ای می ‌پردازند و عموما امنیت خود را در روابط با قدرت‌های سلطه‌‌گر تعریف میکنند.

همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند امروز مهم‌ترین امید دشمنان برای ضربه زدن به کشور، امید بستن به اعتراضات مردمی است. امیدشان به این است که بلکه بتوانند با کار روانی، با فعّالیّتهای اینترنتی و فضای مجازی و انواع و اقسام اینها، با پول، با مزدور‌پروری، مردم را در مقابل نظام اسلامی و جمهوری اسلامی قرار بدهند.» ۱۴/۰۳/۱۴۰۱

نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان یگان نظام سیاسی الهام بخش و امید آفرین در میان مستضعفان عالم و پرچمدار مبارزه با امپریالیسم آمریکا و استکبار جهانی است و تضعیف آن به هر نحو در راستای منافع جریان لیبرالیسم غربی به سر گردگی آمریکا خواهد بود.

س: علت نگرانی عده ای که موافق نظام هستند اما حاضر به حمایت علنی از نظام نیستند، چیست؟

به نظر بنده چند عامل باعث این موضوع شده است:

  1. منفعت گرایی : عده ای حاضر به گذاشتن از منافع زود گذر خود علیرغم میل باطنی شان در شناخت خیانت نظام اسلامی نیستند
  2. ترس : عده ای قادر به ایستادن برای مخالفان فکری و عملی انقلاب (جرینات ضد انقلاب نیستند)
  3. عدم تحلیل و شناخت درست از نتایج عملکرد جبهه باطل و شناخت جبهه حق

 

س: چطور و با چه راهکارهایی باید این فضای نگرانی را شکست و همه مردمِ مدافع نظام را به حمایت علنی از نظام فراخواند؟

ج: سرمایه گذاری در عرصه فضای مجازی متاسفانه مسئولان اقدامات لازم را در این حوزه انجام ندادند و به همین خاطر نظام سلطه با بمباران شایعات و اخبار کذب روی ذهن برخی از افراد جامعه تاثیر گذاشته اند دشمن از این طریق تلاش کرده ضمن هویت زدایی از انقلاب، این مفهوم را به صورت واژگونه و غلط نشان دهند در این خصوص نخبگان باید برای روشنگری اذهان عمومی پا به میدان بگذارند. ما نیز با تبیین جهادگونه باید در این زمینه دروغ‌های دشمن را افشا نمایم کما اینکه تاکنون در برخی از رسانه‌های داخل به این موضوع پرداخته شد و حقیقت اخبار کذب در زمینه فریب مردم و سیاست کشته سازی آشکار شده است.

اعتماد آفرینی یکی از نکات مهم و مورد تاکید مقام معظم رهبری می باشد که می بایستی با جهاد تبیین علیه سیاه نمایی  و تحریف دستاوردهای نطام توسط دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی اقدام شود.

س: چرا امروز با وجود مشکلات گسترده و اعتراض ها و گله هایی که همه داریم، حمایت رسمی و علنی از نظام جمهوری اسلامی ایران یک تکلیف بزرگ است و سکوت جایز نیست؟

ج: حمایت رسمی و علنی از نظام جمهوری اسلامی یک تکلیف بزرگ است و از این رو سکوت در این زمینه به هیچ وجه جایز نیست اگر چه در طول چهار دهه گذشته ما به بسیاری از اهداف خود نرسیدیم اما در عین حال در برخی از حوزه ها نه تنها به اهداف خود نائل آمدیم بلکه از آن فراتر رفتیم و قله‌هایی را فتح کردیم که بسیاری از جوامع از دستیابی به آن عاجزند. از این رو، این امید را داریم که با حمایت از نظام جمهوری اسلامی و در سایه تلاش و کوشش هم آگاهی ها افزایش پیدا کند و هم موفقیت‌ها تکرار شود.

۵ـ چطور و با چه شیوه هایی مردم می توانند حمایت رسمی و علنی خود از نظام جمهوری اسلامی ایران را به نمایش بگذارند؟ در فضای مجازی و فضای واقعی.

خدمات نظام اسلامی و دولت به طور مداوم به مردم گفته شود امروز بیان توانمندی ها یک وظیفه است و در عین حال خبرنگاران بایستی مشکلات را به گوش مسئولان برسانند و اگر مسئولی کوتاهی کرد، با خبر بیدارش کنند

یکی دیگر از راهکارهای خنثی سازی حیله دشمنان حفظ انسجام ملی است و دوری کردن از چیزهایی که باعث شکاف اجتماعی می شود

باید به شبهات پاسخ بدهند وقتی مردم  حیله های دشمنان را شناختند آن زمان است که خودشان به طور خود جوش از هویت خودشان دفاع خواهند کرد.

 

س: چرا برخی همزبان با دشمنان، ایران را بدون جمهوری اسلامی می خواهند و با پرچم فعلی و سرود ملی مخالفت می کنند؟ مقصد نهایی این دسته از افراد کجاست؟

ج: از قدیم الایام در میادین مختلف از میادین جنگ و…پرچم یک کشور نماد و هویت آن کشور است، حتی برای بر پا ماندن این نماد بسیاری جان خود را به خطر می انداختند. . متاسفانه سال‌های سال رسانه‌های معاند و شبکه‌های مخالف با بکار گیری شیوه‌های نوین تبلیغ در حال سم پاشی هستند و با یک برنامه ریزی دقیق بدنبال ایجاد یک ارتش مجازی هستند که در زمان لازم آنها را وارد دنیای واقعی کنند و مشاهده می‌کنیم که در انحراف عده‌ای موفق بودند. در این بین با وابسته کردن مردم به فضای مجازی تفکرات ضد دینی و پوچ بودن مفاهیم دینی را پرورش دادند و در واقع با این اقدامات می خواهند نسل جوان ما را بی هویت کنند و بدون شک مخالفت انها با اسلام است زیرا پرچم و سرود ملی نماد اسلامی دارد.

 

س: دلیل هجمه های گسترده و تشکیل ارتش سایبری و لشکرکشی مجازی و رسانه ای دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران و ناامیدسازی مردم از جمهوری اسلامی چیست؟ آیا این حجم از کینه و عقده دشمنان از جمهوری اسلامی، در خصوص سایر دولت ها سابقه داشته است؟

ج: شاید به جرات می توانم بگویم این میزان از حمله و صف آرایی در مقابل کشوری بی سابقه است و سابقه نداشته است. تشکیل ارتش سایبری و لشکرکشی مجازی و رسانه ای و هجمه های گسترده با صرف هزینه های میلیاردی به این دلیل است که آنها اسلام ستیز هستند و چون ایران مروج اسلام شیعی است و زیر بار ظلم و ستم نمی رود و همیشه بر این اصل پای بند بوده که روی پای خود بایستد و معاندین می خواهند اسلام شیعی را محو نمایند. و از این طریق به دنبال ناامیدی مردم و نسل جوا با برجسته کردن مشکلات داخلی می خواهند ایران را ضعیف جلوه دهند و مردم را ناامید کنند.

س: چگونه و با چه راهکارهایی می توان در برابر جنگ شناختی و جنگ ترکیبی دشمنان علیه اسلام و جمهوری اسلامی ایران مقابله کرد و اثر حملات آنان را خنثی کرد؟ حمایت علنی از نظام جمهوری اسلامی ایران چه نقشی در این مسیر می تواند ایفا کند؟

ج: باید در ایجاد سواد رسانه ای و آگاهی بخشی مردم مخصوصا جوانان تلاش کرد و این امر باید از مدارس و دوران ابتدایی شروع شود و از طریق فضای مجازی ترفندهای فریب از طریق پلتفرم دام های فضای مجازی را به آنها بشناسانیم

از جمله راهکار‌های مهم مقابله در جنگ ترکیبی

جهاد تبیین و روشنگری

بالابردن سواد رسانه‌ای؛

تلاش مضاعف برای خدمت به مردم و رفع مشکلات؛

مقاومت ترکیبی؛

در مقابل این تهاجم ترکیبی و دسته جمعی، نمی‌توانیم همیشه در موضع دفاعی بمانیم و ما نیز باید در زمینه‌های مختلف از جمله رسانه‌ای، امنیتی و اقتصادی، تهاجم ترکیبی کنیم که در این زمینه اهل فکر و اقدام به خصوص مسئولان موظف به تلاش هستند.

بهترین دفاع حمله است، بایستی به مبانی تفکر لیبرالیسم صراحتا بدون لکنت زبان تاخت، خصوصا در فضای مجازی و رسانه ها اصول بنیادین مکاتب دست ساز غربی را مورد تقد قرار داد و نبایستی گذشت که تفکرات و مکاتب آنها در قلب دروس دانشگاهی تدریس و در ذهن جوانان القا گردد.