جمهوری اسلامی ایران، استقلال را معنا کرد
جمهوری اسلامی ایران، استقلال را معنا کرد
وقوع جمهوری اسلامی ایران، در عرصه جهانی و داخلی استقلال ایران را معنا داد.

 

مسعود محمدی عضو و رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج با بیان این مطلب اظهار داشت: با تشکیل جمهوری اسلامی ایران، وابستگی هایی که در دوران پهلوی شکل گرفته بود و باعث عقب ماندگی ایران در عرصه های مختلف شده بود، معنای واقعی خود را پیدا کرد و در این مسیر گام برداشت.

وی اظهار داشت: همانگونه که می دانیم در بخش صنعت، کشوری که قبل از انقلاب تقریبا همه کالاهای صنعتی خود را از خارج وارد می‌کرد، با تشکیل جمهوری اسلامی عملا به یکی از صادر کننده ها در این عرصه تبدیل شده است.

وی اظهار داشت: اگر معدود کالاهای ساخت داخلی نیز وجود داشت عموما از کیفیت و مرغوبیت پایینی برخوردار بوده، اما هم اکنون در بسیاری از زمینه‌ها به تولیدکننده تبدیل شده و تولیداتش نیز در بسیاری از موارد، از جهت کیفیت و استاندارد، قابل رقابت با مشابه خارجی است.

این عضو شورای اسلامی شهر کرج تاکید کرد: در عرصه های بین المللی نیز این استقلال در روابط بین الملل کاملا مشهود بوده، که تشکیل جمهوری اسلامی و شکل گیری انقلاب اسلامی ایران در سایر کشورها نیز الگو و نمونه ای برای رهایی مردم ستمدیده بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در ابعاد داخلین نیز جمهوری اسلامی ایران با هویت بخشی به مردم و مشارکت دادن آنها در تصمیم گیری های خرد و کلان به استقلال مردم نیز کمک کرد.

مسعود محمدی خاطر نشان کرد: همینکه می بینیم در جمهوری اسلامی بیش از ۴۰ انتخابات در این سالها برگزار شده است، یعنی توجه این نظام به مردم و نقش آنها در تصمیم گیری های کلان کشور.

وی در پایان اظهار داشت: انتخابات شورای اسلامی شهر که حرکت بزرگ و قابل تحسینی در کشور، بود به این کارکرد جمهوری اسلامی ایران و استقلال دادن به مردم اشاره دارد.