جمهوری اسلامی ایران به سینما هویت داد
جمهوری اسلامی ایران به سینما هویت داد
جمهوری اسلامی ایران به سینما و سینماگران در عرصه های مختلف هویت بخشید

محمد حسین عابدی کارگردان سینما و رییس انجمن سینماگران جوان با اعلام این مطلب اظهار داشت: سینما بخشی از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و باید در راستای اهداف والای آن گام بردارد.

وی افزود: اینک بعد از گذشت چهل و اندی سال از جشنواره فجر انقلاب اسلامی می گذرد نشان می دهد که در این سالها همزیستی خاص و قابل تامل جامعه هنری در کنار جمهوری اسلامی ایران گذشته و هنرمندان و جمهوری اسلامی یاران در کنار هم به رشد و شکوفایی رسیده اند.

این فعال حوزه سینما اظهار داشت: در این سالها ما شاهد نمایش آثاری هستیم که دستاوردهای این سال ها را نشان می دهند.

عابدی اظهار داشت: اما در عین حال هستند کسانی که خدای ناکرده فیلم هایی بر ضد منافع و دستاوردهای این نظام مقدس تولید کرده و هدف شان حرکت در مسیر انحرافی باشد.

این کارگردان افزود: جشنواره فیلم فجر به عنوان نماد فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در این سالها در بخش هایی نمایشگر آثار انقلابی بوده و این اتفاق همیت، مسئولیت و دغدغه مندی مدیران سینمایی و جامعه هنری بوده است.

وی در پایان اظهار داشت: اما مهمترین نکته ای که باید سینماگران به آن توجه داشته باشند این است که فیلمسازانی که در همین نظام رشد کرده و مطرح شده اند باید مسئولیت پذیر بوده و با دغدغه مندی محصولات ارزشمندی را در راستای دستاوردها و تاریخ جمهوری اسلامی ایران تولید کنند.

وی سپس با بیان اینکه شخصیت سینما در جمهوری اسلامی ایران باید انقلابی باشد تصریح کرد: وقتی یک مخاطبی از هر کجای جهان فیلمی از سینمای ایران می بیند از محتوای آن فیلم باید متوجه شود که فیلمی محصول این نظام مقدس را تماشا می کند