گزینه مورد نظر وزارت کشور شهردار کرج شد
گزینه مورد نظر وزارت کشور شهردار کرج شد
ع. کمالی - مهرداد کیانی که در هیچ یک از جلسات رسمی شورای اسلامی شهر برنامه ای برای شهرداری کرج ارائه نداده بود، با 11 رای اعضای شورای اسلامی شهر کرج به عنوان شهردار این کلانشهر معرفی شد.

عمار ایزدیار سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر اینکه در روزهای گذشته اعضای شورای شهر جلسات مختلفی را در استانداری و وزارت کشور داشته و ِآیا فشاری برای انتخاب وی بوده است یا خیر اظهار داشت: برگزاری جلسات و پیشنهاد گزینه فشار برای انتخاب فردی محسوب نمی شود.

پیش از این شایع شده بود که به برخی از اعضای شورای اسلامی شهر کرج گفته شده که هیچ گزینه ای غیر از مهرداد کیانی نمی تواند از سد احراز صلاحیت برای شهر کرج بگذرد.

محمد رضا رضاپور گزینه ای که در این دوره از اقبال مناسبی برای تصدی شهردار کرج برخوردار بود، روز قبل از جلسه انتخاب شهردار از کاندیداتوری انصراف می دهد. علی قاسمپور در جلسه انتخاب شهردار کرج سه بار از محمدرضا رضاپور به دلیل انصرافش تشکر می کند.

مهرداد کیانی پیش از این و در دوره ریاست جمهوری روحانی مدیرکل دفتر امور مجلس و بررسی طرح ها و لوایح وزارت کشور شد. وی ۵ ماه پس از معرفی محمد جواد کولیوند به عنوان قائم مقام وزیر در امور مجلس شورای اسلامی به این سمت منصوب شد.

در سوابق مهرداد کیانی ۹ سال مدیریت سازمان اتوبوسرانی شهرداری کرج دیده می شود. وی به غیر از این مسئولیت هیچ مسئولیت جدی دیگری در شهرداری کرج نداشته است.

در حالی که رقبای وی بیش از ۲۵ سال سابقه حضور در شهرداری کرج و حضور در مدیریت ها، معاونت ها و حتی شهرداری شهرهای همچون یزد را در کارنامه خود داشته اند.

کیانی در دوره مسئولیت این سازمان را بر عهده داشته است که محمد جواد کولیوند و عزیز اکبریان نمایندگان مجلس شورای اسلامی شهرستان کرج بودند.

شایعات بسیاری مبنی بر حمایت مهرداد کیانی به واسطه محمد جواد کولیوند و عزیز اکبریان از محمد باقر قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری دوره های گذشته شنیده می شود که مهمترین آن حضور قالیباف در سالن شهید کیانپور با برنامه ریزی و هدایت موسسه نور و معرفت در اردیبهشت ماه ۱۳۹۲بود.

موسسه نور و معرفت به مدیریت حسن کردمیهن، همان گروهی است که به سفارت عربستان حمله کرده و پس از آن عربستان تا همین امروز روابط دیپلماتیک خود را با ایران قطع و مشکلات بسیاری برای زائران ایرانی حج بوجود آمده است. شاخص ترین آن عدم حضور نماینده سیاسی ایران در عربستان و پیگیری مسایل مربوط به زندانیانی بود که در حج امسال توسط عربستان بازداشت شده بودند.

گفته می شود با حضور مهرداد کیانی در سمت شهرداری کرج، کفه ترازوی انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی به سمت قالیباف سنگین تر خواهد شد به گونه ای که برخی از فعالان حوزه سیاسی البرز احتمال حضور و کاندیداتوری محمدباقر قالیباف در مجلس را از کرج می دهند.

گفتنی است مجتبی عبدالهی استاندار البرز سالها معاون خدمات شهر و فرهنگی قالیباف بوده و اکنون تعدادی از مدیران شهرداری تهران در دوره قالیباف را در البرز منصوب نموده است، محمد جواد کولیوند نیز اکنون عضو هیات مدیره شرکت ماموت به عنوان بزرگترین شرکت تولید ماشین های سنگین خاورمیانه است.