شورای اسلامی شهرستان فردیس میزبان اولین اجلاس مجمع کمیسیون‌های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی استان البرز    
شورای اسلامی شهرستان فردیس میزبان اولین اجلاس مجمع کمیسیون‌های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی استان البرز    
نخستین اجلاس روسای کمیسیون های عمران،معماری و شهرسازی شوراهای اسلامی استان البرز به میزبانی شورای اسلامی شهرستان و شهر فردیس در راستای حل معضلات شهرها،توسعه شهری ایده آل، ارائه خدمات مطلوب و رفاه مردم تشکیل شد.

 

به گزارش البرز فردا ؛نخستین اجلاس روسای کمیسیون های عمران، معماری و شهرسازی شوراهای اسلامی استان البرز به میزبانی شورای شهرستان و شورای اسلامی شهر فردیس با حضور معاون امور عمرانی استانداری در محل سالن همایش پردیس دانشگاه فردوسی فرهنگیان برگزار شد .

 

نشست کارگروه تخصصی و متمرکز با هدف یکپارچه‌سازی، استفاده از نظرات جمعی و هماهنگی‌های بیشتر بین شهرهای استان البرز و بهره گیری از صاحب نظران حوزه های تخصصی شهرسازی و معماری با محوریت بررسی مشکلات و معضلات شهرهای استان البرز در جهت توسعه شهرهای ایده آل و ارائه خدمات مطلوب و رفاه مردم به بحث و گفتگو پرداختند .

 

از مهم ترین موضوعات مطروحه در نشست کارگروه تخصصی روسای کمیسیون های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی استان : استفاده از فرصت های گردشگری و جذب سرمایه گذار ،مشکل ترافیک که پیامدهای عمیقی بر اجتماع شهری می‌گذارد، آلودگی محیط زیست شهری، ناوگان حمل و نقل شهری،احداث کمربندی،احداث مترو، ارتقای راه‌های مواصلاتی،نظام مند کردن ساخت و سازها به سمت رعایت استاندارد ها و حفظ ایمنی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز ، توجه به زیرساخت های لازم در شهرها در راستای ارائه خدمات ، بافت های فرسوده ،افزایش بی رویه جمعیت و مهاجرت پذیری که پاشنه آشیل استان البرز شده است ، استفاده بی رویه از آب های زیر زمینی و پیامدهای ناگوار آن از جمله فرو نشست زمین و خطر نابودی منابع آبی ، املاک قولنامه ای ،کمبود بودجه و درآمد پایدار شهرداریها،تغییرات اقلیمی و کمیسیون‌ ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها و … مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

 

در حاشیه نشست ملیحه اکبری رئیس شورای شهرستان فردیس اشاره کرد:در دوره ششم شوراهای اسلامی شهر، شاهد همدلی و همیاری قابل‌توجهی در جهت پیگیری و حل مشکلات شهرها با نشست هم‌اندیشی و خرد جمعی هستیم .

.

وی راهکار حل مشکلات شهرها و امید افزایی در بین مردم را استمرار جلسات تخصصی ، بهره گیری از تجارب خرد جمعی ، اتحاد و همدلی شوراهای استان ، اتخاذ تصمیمات کلان، تهیه و تدوین سندچشم انداز کلی برای همه شهرها در کلیه حوزه ها و همچنین تخصیص بخشی از بودجه سالیانه شهرها جهت تحقق این مهم مسیر دانست.

 

در پایان جلسه از زحمات بی شائبه بهنام فخری قدردانی و ملیحه اکبری بعنوان مشاور امور بانوان شوراهای اسلامی استان البرز منصوب شد .