وقتی سعید صفری زیر میز می زند
وقتی سعید صفری زیر میز می زند
راسی این سئوال یادم رفت ازشما بپرسم چه شد که در ماه های پایانی عمرتان در محمدشهر، رفتید زیر بار مزایده گذاشتن و فروش مهمترین و سنگین ترین ملک تجاری متعلق به شهرداری و لایحه اش را به شهرداری دادید؟ چرا فروختید؟ چرا در ماه های آخر فروختید؟ چرا و چرا چراهای دیگر؟

شما می توانید این یادداشت را به قلم ع. کمالی در پایگاه خبری البرز فردا بخوانید

راسی فلانی می شود زیر میز هم زد؟

یادش بخیر همین چند سال پیش بود قبل از اینکه سعید صفری بخواهد خودش را به محمدشهر تحمیل کند، آمد دفتر روزنامه تا برایش رایزنی کنیم بشود شهردار محمدشهر.

یادت هست آقای صفری موقع رفتن گفتی می شود زد زیر میز!

آن روز در دور اول انتخاب شهردار رای نیاوردی بودی و در بین گزینه های شهرداری قرار نگرفته بودی، حتی پیش کولیوند هم رفته بودی، خیلی ها سفارشت را کرده بودند، مثل همین الان که در فردیس پیچیده که خیلی ها سفارشت را کرده اند، دوز سفارش ها آنقدر زیاد بوده که صدای امام جمعه را هم در آورده، اما نتوانستی رای بیاوری و در دور اول رد شدی

آمده بودی تا شاید با رایزنی مجدد بتوانی شهردار شوی، وساطتت را هم یکی از دوستان ات کرده بود، آن روزها تو را همین احمدوندی که الان در شورای انقلابی هم حضور دارد، معرفی کرده بود، فردایش دوباره تو را با بعضی از دوستان ات که الان همه اشان چند سالی هست بازنشسته شده اند و رفته اند شهردار زن جان شده اند دیدم، نعمتی بود چند تای دیگر، آنجا هم مرا کنار کشیدی و گفتی می شود زد زیر میز!

آری می شود زد زیر میز آنهم چه زدنی ؟

تو که می دانی احمدوند کیست برای اعضای شورای شهر فردیس می نویسم تا آنها هم بدانند که محمد احمدوند همان کسی است که با حمایت محمدجواد کولیوند نماینده دوره قبلی مجلس که بعد از مجلس اش شد معاون حقوقی وزیر وارد شورای محمدشهر شد و صد البته چون در دفترش کار می کرد و رفت و آمد داشت بالاخره می بایست به شورا هم برسد.

بگذریم …

آقای صفری یادت می آد که هنگامی که رییس شورای محمدشهر زمینی را که از همین معاون وزیر خریده بود و به نام مادرش کرده بود و آورده بود در شهرداری شما هم توافقنامه ای روی آن نوشته بودید و شهرداری را مدیون کرده بودی که یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان بدهید؟ نمی دانم چطور شد که یک مصوبه کاملا غیرقانونی یک دفعه در شورای محمدشهر رای می آورد آنهم بر اساس توافقنامه ای که شما نوشته بودی؟ مگر توافق با اعضای درجه و خانواده اعضای شورای شهر جرم محسوب نمی شود؟ احتمالا قانونی بوده که ما از آن بی اطلاعیم؟

آقای صفری یادت هست وقتی گزارش این تخلف را منتشر کردیم رفتی همه جا نشتسی و گفتی از من باج می خواهند و چون من باج نمی دهم این مطالب را نوشته اند؟

راستی می شود الان باج ما را علنی کنی ببینیم از شما که صدای سلامت اتان همه جا را پر کرده باجمان چه بوده ؟ ازم ا به شما حلال هر چه دلت خواست بگو درست و نادرست حلال حلال دلمان بزرگ است می بخشیمت

بگذریم حرف دل مان زیاد است و مثنوی صدمن می شود و حوصله خوانندگان پر اما این چند جمله را هم برای اعضای شورایی می نویسم که به شما رای دادند.

نه اینکه آدم بدی هستی نه؟ خدا گل بگیرد دهانم را اگر بگویم آدم بدی هستی خیلی هم خوب هستی کمی بد اخلاق هستی ولی ادم خوبی هستی اما در کارت کلی ایراد و نقص وارد است. یکیش را گفتم و من متعجم چطور شما زیر توافق نامه ای را بدون ملاحظات قانونی امضا می کنی که یک طرفش نام معاون وزیر کشور، نماینده سابق مجلس و …. محمدشهر است. خدا کند که علقه و علاقه ات به ایشان سبب شده باشد که آن کار را کرده باشی والا اگر چیز دیگری باشد که کار همه امان آنوقت می افتد به درگاه کرام الکاتبین، همان فرشتگان چپ و راست شانه هایمان که اعمالمان را ثبت می کنند.

اعضای شورای شهر فردیس تلاش کنید فردی را انتخاب کنید که در سالهای پایانی بازنشستگی اش نباشد.

تلاش کنید فردی را انتخاب کنید که انگیزه ای غیر از انگیزه تلاش و پویایی و توانمندی نداشته باشد.

تلاش کنید فردی را انتخاب کنید که در موقع بحران وسط میدان باشد نه در اتاقی در ته ساختمان شهرداری.

راسی آقای صفری حرفهایی در مورد روزهای  آشوب سال ۹۸ می زنند که هر چند از روی دادن آن اطمینان دارم اما نمی گویم که خدایی نکرده زحمات تان را هدر نداده باشم

تلاش کنید فردی را انتخاب کنید که بتواند مسیرهای درآمدزایی برای شهر را غیر از مسیر فروش املاک مهم شهر پیدا کند.

راسی این سئوال یادم رفت ازشما بپرسم چه شد که در ماه های پایانی عمرتان در محمدشهر، رفتید زیر بار  مزایده گذاشتن و فروش مهمترین و سنگین ترین ملک تجاری متعلق به شهرداری و لایحه اش را به شهرداری دادید؟ چرا فروختید؟ چرا در ماه های آخر فروختید؟ چرا و چرا چراهای دیگر؟

تلاش کنید شهرداری را انتخاب کنید که شما را ناظر بداند نه استاندار و فرماندار و دستگاه های ….

باز هم سئوالی یادم آمد چه شد که ۴۰۰ میلیون تومان از اعتبارات شهرداری گرمدره را برای بازسازی و زیبا نمودن دفتر معاون وقت استاندار یعنی مجید سریزدی پرداخت کردید؟ البته شاید به شما هرجی نباشد آن وقت ها شما شهردار استاندار بودید نه شهردار شورای شهر گرمدره.

اعضای شورای شهر فردیس تلاش کنید شهرداری انتخاب کنید که شهردار همه اعضای شورای شهر باشد نه شهردار آنهایی که به او رای می دهند.

راسی چرا این اواخر که در محمدشهر بودید تمام مصوبات تان با چهار رای انجام شده است، آنهم مصوبات مهمی همچون توافق مادر عضو شورا و فروش ملک تجاری بازارچه.

خلاصه اعضای محترم شورای اسلامی شهر فردیس یادتان باشد شهرداری را انتخاب کنید که بداند حقوق اش چقدر است یک دفعه حق مسکن نگیرد بعد از چند وقتی یادش بیفتد که مدیر مالی اش اشتباه کرده و برایش زیادی پول می ریخته است.

اعضای شورای اسلامی شهر فردیس یادتان باشد این حرفهایی که گفتیم.

حتما سریال ایرانی “شاید برای شما هم اتفاق بیفتد” را دیده اید؟ شاید برای شما هم اتفاق بیفتد؟

شما می توانید این یادداشت را به قلم ع. کمالی در پایگاه خبری البرز فردا بخوانید