سامانه شفافیت عملکرد شهرداری فردیس راه اندازی می شود    
سامانه شفافیت عملکرد شهرداری فردیس راه اندازی می شود    
طرح دو فوریتی سامانه شفافیت عملکرد شهرداری فردیس در جهت شفاف سازی فعالیت مدیریت شهری برای شهروندان ، جلب اعتماد مردم و کاهش فساد اداری و افزایش کمی و کیفی خدمات رسانی به شهروندان در شورای شهر به تصویب رسید

 

به گزارش البرز فردا / هادی روستایی رییس کمیسیون خدمات شهر و محیط زیست شورای اسلامی شهر فردیس در چهل و هشتمین نشست علنی پارلمان شهر از طرح دو فوریتی راه اندازی سامانه شفافیت عملکرد شهرداری فردیس خبر داد و اظهار کرد: بر اساس بند ۸ ماده ۸۰ قانون اختیارات و وظایف شورای اسلامی شهر سامانه شفافیت عملکرد مدیریت شهری به اتفاق آرا به تصویب رسید .

 

 

وی تصریح کرد: بر اساس این قانون و دسترسی آزاد عموم بر اساس مصوبه سلامت اداری، طرح سامانه شفافیت عملکرد، به منظور اطلاع و آگاهی مردم از نحوه اقدامات شهرداری فردیس طراحی و فعال خواهد شد .

 

روستایی با اشاره به شعار انتخاباتی خود و همچنین یکی از اهداف ‌این دوره از فعالیت نمایندگان مردم در پارلمان شهر ، شفاف‌سازی فعالیت‌ها برای شهروندان ، اذعان داشت : شفاف سازی در جهت جلب اعتماد مردم، کاهش فساد و افزایش مسوولیت پذیری مدیریت شهری موجب افزایش کمی و کیفی خدمت رسانی می شود.

 

وی در ادامه گفت :شفافیت در برنامه‌ و عملکردها یکی از عوامل اصلی در نیل به اهداف یاد شده است که شهرداری فردیس را ملزم به راه اندازی سامانه‌ شفافیت عملکرد کرده ایم و با راه اندازی سامانه شفافیت، شهردای فردیس قرارداد، برنامه ها، روند، بودجه‌، انتصابات، مصوبات، مناقصه‌ و مزایده‌ها را درج و به مردم اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

 

وی افزود:از دیگر مصوبات جلسه انجمن شهر فردیس بر اساس بند ۵ جلسه کمیسیون خدمات شهر و محیط زیست لایحه شهرداری مبنی بر تخصیص زمین جهت احداث و راه انداز سایت ایرانسل در راستای ارتقای دسترسی شهروندان به خدمات ارتباطی و دیجیتال،فراهم نمودن زمینه بهبود کیفیت کسب‌وکار و زندگی در این شهر است، موافقت گردید.

 

در حاشیه نشست هادی روستایی با اشاره به موضوعات طرح شده در کمیسیون خدمات شهرو محیط زیست، تصریح کرد : با توجه به افزایش تعداد سگهای ولگرد و مزاحمت های این حیوانات برای شهروندان و ایجاد آلودگیهای محیطی در سطح شهر و همچنین درخواست های مکرر شهروندان در خصوص برطرف نمودن این مشکل، در راستای طرح جمع آوری سگهای بلا صاحب، شهرداری فردیس با پیمانکار جدید قرارداد منعقد کرده است .

 

روستایی در صحن علنی شورای شهر به دیگر موضوعات مطروحه در کمیسیون محیط زیست و خدمات شهر پرداخت و با اشاره به موضوع ساخت و سازهای غیرمجاز و واگذاری غرفه های بازار روز به واجدین شرایط از طریق مزایده و همچنین دریافت اطلاعات از گزارش عملکرد سازمان آتش نشانی از سوی عاشوری رییس سازمان خبر داد و افزود: در جهت ارایه خدمات بهینه و رضایت شهروندان موارد یاد شده از سوی شورای شهر در اولویت پیگیری و نظارت قرار

می گیرد.

  • منبع خبر : البرزفردا