مکتب حاج قاسم فقط برای ایام شهادتش نیست
مکتب حاج قاسم فقط برای ایام شهادتش نیست
مسئول مرکز نیکوکاری فرزندان شاهدگفت : الگو و قاعده ای که بزرگانی چون حاج قاسم به آن عمل کرده‌اند باید مورد توجه باشد. مکتب حاج قاسم فقط برای ایام شهادتش نیست بلکه برای این است که به آن عمل شود.

 

سید علی رضا قریشی مسئول مرکز نیکو کاری فرزندان شاهد استان البرز در ویژه برنامه ی  ایام فاطمیه و شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی که به همت این مرکز در سالن ورزشی  شهید غفاری کرج برگزار شد گفت : توجهات ویژه حاج قاسم با نهایت خضوع و خشوع به خانواده شهدا بسیار ویژه و متفاوت بود و خداوند آنچنان عظمتی به حاج قاسم داد که ده‌ها میلیون در شهادت وی عزادار شدند و حتی نحوه شهادت وی نیز چنین مرتبه ای به وی داد. حاج قاسم رویه ای داشت که الگو ساز شد و در دل ها کولاک برپا کرد.

وی در ادامه بیان  داشت: ما تکالیفی از جانب خداوند داریم که خداوند بر اساس آن نتیجه را رقم می زند حاج قاسم یک روال و شیوه کاری داشت که آن را باید الگو سازی کرد .

سید علیرضا قریشی خاطر نشان کرد : حتماً حاج قاسم اعمالی داشته که او را نسبت به دیگران متفاوت کرده است مکتب حاج قاسم، مکتب اخلاص و صدق است که با تمام توان باید پای کار رفت و به این مکتب عمل کرد.

وی در خصوص برگزاری این مراسم عنوان کرد : هدف از برگزاری این مراسم گرامیداشت یاد و خاطره ی سردار دلها حاج قاسم سلیمانی بود و همچنین ادامه دادن راه و منش حاج قاسم ها که به حمد الله با همت خادمین مرکز نیکوکاری فرزندان شاهد و خیرین عزیز برگزار شد.

وی افزود: در این مراسم هشتصد خانواده ی کم برخوردار که از طرف کمیته ی امداد معرفی شدن و همچنین خانواده های مددجویانی که به هر  علتی در زندان گرفتار هستند خدمات ارائه شد.

مسئول مرکز نیکوکاری فرزندان شاهد در ادامه بیان داشت : برنامه های  این مراسم روضه خوانی ،موکب و ایستگاه صلواتی به همراه پذیرایی اطعام ، آتلیه ی عکاسی و اهدای پوشاک و کفش به خانواده ی های هدف بود.

سید علیرضا قریشی گفت : با برپایی نمایشگاه  پوشاک و کفش که در ادامه ی طرح نمایشگاه دائمی مددجویان بود و دعوت از این خانواده های کم برخوردار ملزومات و مایحتاج شان در اختیارشان قرارگرفت.

وی در ادامه افزود: به هر خانواده با هر تعدادی که در این مراسم حضور داشتند بن داده شد که با توجه به بنی که در اختیار داشتند می توانستد از پوشاک و کفش مورد نظر خود انتخاب کنند.

وی از پخت ۱۴ هزار غذا در این مراسم گفت و عنوان داشت:  ایستگاه های صلواتی برپا بود که با سمبوسه ،چای و میوه از خانواده ها پذیرایی کردند و در پایان به هر خانواده پک غذا اهدا شد.

سید علی رضا قریشی در پایان از تمامی خیرین ،صنف پوشاک و لباس ،صنف کفش و خادمین مرکز نیکوکاری فرزندان شاهد که با دل و جان روزها وقت و انرژی گذاشتند تا این مراسم به نحوه احسن برگزار شود تقدیر و تشکر کرد.