کشف و معدوم سازی ۱۹۰۸ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در فردیس
کشف و معدوم سازی ۱۹۰۸ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در فردیس
در راستای اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس در بازدید از واحدهای صنفی 1908کیلوگرم مواد غذایی فاسد کشف و معدوم سازی شد.

 

به گزارش البرز فردا ؛ دکتر پانته آ عینی ، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس، ضمن تشریح عملکرد واحد بهداشت شبکه بهداشت شهرستان در آذر ماه سالجاری، افزود: در راستای اجرای این طرح و بازدید از ۴۴۹۱ مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی بعمل آمد و مورد نمونه برداری از مواد غذایی انجام و ۱۹۰۸ کیلوگرم  مواد غذایی فاسد کشف و معدوم شد.
دکتر عینی تصریح کرد: از کل ۴۴۹۱موردبازدید از اماکن عمومی و توزیع مواد غذایی ،۱۵۳ مورد اخطار ، ۴۶ مورد به مراجع قضایی معرفی شدند و ۷۰ مورد پیشنهاد تعطیلی موقت برای مراکز و اماکن صورت گرفته است.

وی با اشاره به عملکرد و فعالیت تیم سلامت ،تیم نظارتی بسیج و هلال احمر در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی، تشریح کرد: از ۳۷ مرکز بهداشتی بازید به عمل آمده ، همچنین ۱۹۵ مورد بازدید از آزمایشگاهها، مطب ، کلینک و سالن های تزریق واکسن کرونا داشتیم ، ۲۹ مورد گشت نظارتی و بازرسی مشترک با سایر سازمان ها، ۵ مورد بازدید از زندان ها و مراکز نظامی و ۲۱۴مورد بازدید از مدارس از جمله فعالیت های آذر ماه سال ۱۴۰۰ واحد بهداشت محیط فردیس بوده است .

این مسوول با تاکید بر اهمیت نظارت واحد های بهداشتی در کنترل آب آشامیدنی با هدف توجه به سلامت مردم ،افزود:۲۲ مورد بازدید از تاسیسات آب و فاضلاب،۱۲۸ مورد نمونه برداری از آب ،۵۸ مورد نمونه برداری از مواد غذایی ، ۱۵۹۳مورد کلرسنجی آب آشامیدنی و۱۷۸ مورد یدسنجی در انواع نمک های خوراکی در شهرستان انجام شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان با اشاره به اهمیت پیگیری گزارشات مردمی در ارتباط با تخلفات بهداشتی واحدهای صنفی ، گفت: بهداشت محیط به ۴۴۳ مورد شکواییه‌های بهداشتی از واحدهای صنفی رسیدگی کرده است.

 

  • منبع خبر : البرزفردا