ویژه برنامه ایام شهادت حضرت فاطمه (س)،شهادت سردار سلیمانی، ۹ دی و رحلت آیت الله مصباح یزدی در شهر ستان فردیس
ویژه برنامه ایام شهادت حضرت فاطمه (س)،شهادت سردار سلیمانی، ۹ دی و رحلت آیت الله مصباح یزدی در شهر ستان فردیس
در نشست خبری اهم ویژه برنامه های شهرستان فردیس به مناسبت شهادت فاطمه(س) شهادت حاج قاسم سلیمانی ، ۹ دی ، رحلت مصباح یزدی در شهرستان فردیس به مدت ۱۰ روز اطلاع رسانی شد.

 

به گزارش البرز فردا ؛نشست خبری و اطلاع رسانی ویژه برنامه های ایام سوگواری شهادت فاطمه زهرا (س)و ۹دی روز بصیرت و شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و همچنین سالروز رحلت آیت الله مصباح یزدی به مدت ۱۰ روز از ۹ الی ۱۹ دی ماه در شهرستان فردیس با حضور سرهنگ پاسدار احسان علیزاده فرمانده ناحیه امام رضا (ع) شهرستان ، حجت الاسلام ولیزاده رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید حسینی رییس سازمان تبلیغات اسلامی و اهالی رسانه در دفتر امام جمعه برگزار شد .

اهم برنامه ها این ایام  که در نشست فوق مطرح شد به شرح ذیل است:

برپایی تجمع و مراسم عزاداری به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در فرخ اباد ، مشکین دشت و فردیس تا شهدای گمنام و مسجد جامع در فردیس ،فلکه دوم مسجد سیدالشهدا با حضور مسوولین شهرستان اطلاع رسانی شد.

:با توجه به شرایط کرونایی رعایت پروتکل های بهداشتی توزیع ماسک و مواد ضد عفونی توسط شهرداری فردیس و مشکین دشت و دهیاری فرخ آباد در بین جمع عزاداران و مردم توزیع می شود.

در روز شهادت حضرت فاطمه (س) شبکه بهداشت و درمان در راستای ایمن سازی و خدمات رسانی به عموم شهروندان اقدام به تزریق دز سوم واکسن خواهد کرد .

روز نهم دی ، روز بصیرت افزای برنامه فاخری با همکاری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ، سازمان تبلیغات ، سپاه ، برگزار خواهد شد.

ویژه برنامه ای به مناسبت ۹ دی روز بصیرت افزایی ، به مناسبت شهادت سردار سلیمانی و رحلت آیت الله مصباح یزدی به همت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامب با همکاری شهرداری فردیس ، ستاد اقامه نماز ، امام جمعه و سپاه با سخنرانی دکتر فواد ایزدی در محل مصلی راس ساعت ۹:۳۰ برگزار می شود.

در اماکن عمومی نظیر پارک فدک ، بهشت و پارک تندرستی به همت شهرداری فردیس مشکین دشت و دهیاری فرخ آباد بنرهایی با مضمون میثاق با حاج قاسم سلیمانی طراحی می شود و چکیده ای از وصیت حاج قاسم سلیمانی بصورت بنر طراحی و در فضای مجازی نشر داده خواهد شد.

در حاشیه برنامه دهه میزبان خانواده های شهدای مدافع حرم در شهرستان خواهیم بود و اهدای هدایایی از سوی مدیریت شهری فردیس و مشکین دشت از خانواده های معظم شهدا تقدیر و تجلیل بعمل می آید .

در راستای رفاه حال شهروندان جهت شرکت در مراسم با شکوه این ایام وسیله ایاب و ذهاب در روزهای ۹ و ۱۰ دی ماه با همکاری شهرداری و دهیاری در اختیار مردم قرار می گیرد

اطلاع رسانی تکریم شهدا با مشارکت ارشاد صورت خواهد گرفت .

از ۹ الی ۱۹ دی ماه رزمایش ۴هزار کمک مومنانه با همکاری خیریه ، سپاه و ستاد اجرایی در مصلی تجمیع و پس از آن توزیع می شود

میز یادبود و کتیبه برای ادارات استقرار می یابد.

پویش ختم قرآن در فضای مجازی به نیت سلیمانی و مصباح یزدی اجرا می شود.

مسابقه کتابخوانی ، کتاب به تالیف حاج قاسم سلیمانی (من هرگز نرسیدم) برگزار می شود.

در روز شهادت فاطمه زهرا (س) نان صلواتی به مردم به یاد حاج قاسم سلیمانی با همکاری اتحادیه نانوایان و اصناف توزیع می شود .

ایستگاه صلواتی و توزیع ماسک رایگان با همکاری سپاه برپا می شود.

برگزاری ابعاد شخصیتی مصباح یزدی توسط امور مساجد و دانشگاه فرهنگیان و سپاه

طرح جلوه انقلاب در مساجد و فضاهای عمومی و سخنرانی های چندرسانه ای با همکاری ارشاد و شهرداری ها و سپاه .

ویژه برنامه نمایشی (قرار) به مناسبت شهدای غواص به صورت تاتر در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

برپایی نگارخانه به صورت نمایشگاه در فرهنگسرای ولایت از جمله برنامه های ایام شهادت فاطمه (س) و شهادت سردار سلیمانی است .