محسن طاهری: اتحاد و همدلی مداحان نیاز جامعه امروز است
محسن طاهری: اتحاد و همدلی مداحان نیاز جامعه امروز است
رییس هیات اندیشه ورز بسیج مداحان کشور وفاق و همدلی را رویکرد مدیریت جدید خانه مداحان عنوان کرد و گفت: حفظ این مهم نیاز جامعه امروز است.

به گزارش پایگاه خبری البرز فردا محسن طاهری، رئیس هیات اندیشه ورز بسیج مداحان کشور در جلسه هیات اندیشه ورز سازمان بسیج مداحان استان البرز که شامگاه پنجشنبه با حضور رئیس سازمان بسیج مداحان کشور و رئیس سازمان بسیج مداحان استان البرز، اعضای هیات اندیشه ورز و جمعی از مداحان شاخص این استان در سالن جلسات باشگاه میلاد کرج برگزار شد، وفاق و همدلی را رویکرد مدیریت جدید خانه مداحان عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه امروز بسیاری از افراد در فضای مجازی به تاخت و تاز با دیگران می پردازند، افزود: هیچکس از اشتباه و راهی که نباید طی می کرده و کرده مبری نیست و هیچ فردی نیز ادعای عصمت ندارد و در جای جای کشور امکان بروز خطا وجود دارد. ما معتقدیم که تنها ۱۴ معصوم بودند که جامه عصمت بر قامت رسای آن ها دوخته شده است.

رییس هیات اندیشه ورز بسیج مداحان کشور با بیان اینکه در ساختار مدیریت نیز امکان اشتباه وجود دارد، با اشاره به کلام مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه من می گویم اما گوش نمی دهند، مطرح کرد: ما مدعی ولایتمداری هستیم و با تمام وجود به رهبر ارادت و تعبد داریم و خود را سرباز ولایت می دانیم اما گاهی فرمایشاتشان روی زمین می ماند و آن گونه که باید و شاید به آن ها عمل نمی شود.

طاهری عنوان کرد: واقعا جایگاه نوکری اهل بیت (ع) این است که عده ای پوشش و بیان نامناسبی داشته باشند که شایسته این حرفه نیست؟ مداحان امروزی برخلاف مداحان قدیمی تمایل دارند شیک بپوشند اما در هر صورت جایگاه نوکری اهل بیت (ع) باید حفظ شود.

وی با تاکید بر جوانگرایی در خانه مداحان و با بیان اینکه دست رفاقت ما دراز است، خاطرنشان کرد: سال هاست این سوال مطرح است که اگر جامعه واعظان و روحانیت دادگاه ویژه دارند، این دادگاه برای مداحان نیز باید تشکیل شود و بازرسی های لازم صورت گیرد. حداقل باید افرادی دور هم جمع شوند و با همفکری و همدلی مسائل را به صورت کدخدامنشی پیگیری و حل کنند.

مدیر عامل خانه مداحان کشور  با اشاره به اینکه بی شک قدرت اجرایی همکاران در سازمان بسیج مداحان از کانون مداحان و بنیاد دعبل خزاعی بیشتر است زیرا این مراکز زیرمجموعه سازمان تبلیغات هستند، اذعان کرد: این روزها حرف های نامربوطی مطرح و برخی موضوعات در فضای مجازی به بیراهه کشیده شده و دامنه غیبت و تهمت وسیع می شود و دود این ماجرا در نهایت در چشم همه می رود

رییس هیات اندیشه ورز بسیج مداحان کشور اذعان کرد: احساس می کنم دستان پشت پرده قشر اثرگذار و مذهبی مداحان را نسبت به بسیاری از مسائل دلسرد و بدبین می کند. دردل هایی وجود دارد که همه ما به آن ها واقف هستیم یا دورادور با این موارد ارتباط داریم؛ امید آن می رود بتوانیم گره ای از مشکلات این قشر باز کنیم و با نوکری در این عرصه تاثیرگذار باشیم.