تخصیص ۷۱ فقره تسهیلات اشتغال به جامعه هدف بهزیستی فردیس
تخصیص ۷۱ فقره تسهیلات اشتغال به جامعه هدف بهزیستی فردیس
رئیس اداره بهزیستی شهرستان فردیس از ارائه تسهیلات اشتغال به ۷۱ نفر از افراد جامعه هدف تحت پوشش خدمات غیرمستمر این اداره خبر داد و گفت: تسهیلات فوق به طرح‌های خوداشتغالی و مشاغل خانگی پرداخت شده است.

 

احمد محمدزاده، رئیس اداره بهزیستی شهرستان فردیس، با تاکید بر ضرورت توانمندسازی جامعه هدف و حمایت از طرح‌های اشتغالزایی، گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون به منظور کمک به رفع مشکلات اقتصادی، اشتغال و توانمندسازی جامعه هدف،  ۷۱ فقره وام اشتغال به افراد متقاضی پرداخت شده است.

 

وی با اشاره به اینکه تسهیلات فوق به طرح‌های خوداشتغالی و مشاغل خانگی پرداخت شده است، افزود: تا پایان ۳ ماهه سوم امسال ۱۵۰ نفر در سامانه اشتغال ثبت نام کردند که با توجه به ظرفیت اعتبارات و اولویت طرح‌ها برای دریافت وام به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.

 

رئیس بهزیستی فردیس همچنین  با بیان اینکه سازمان بهزیستی به منظور تسهیلگری و تثبیت اشتغال پایدار جامعه هدف، زمینه پرداخت بیمه‌های خویش فرما و کارفرمایی را فراهم کرده است، اظهار کرد: در ۹ ماه گذشته از سال جاری، ۶۷ نفر از جامعه هدف بهزیستی فردیس بیمه خویش فرمایی دریافت کردند و با تعاملات این اداره با شرکت‌های مختلف و اشتغال ۳ مددجوی بهزیستی، بیمه کارفرمایی برای این افراد پرداخت شده است.

 

وی افزود: با هدف تثبیت اشتغال جامعه هدف، بازدید و نظارت مستمر و مستند سازی از طرح‌های کار آفرینی و اشتغال دریافت تسهیلات در دستور کار است.

  • منبع خبر : فارس