طرح ساماندهی دستفروشان اجرایی شد
طرح ساماندهی دستفروشان اجرایی شد
نیروی انتظامی آمادگی همکاری در اجرای طرح های مختلف در امور شهری را دارد و طرح ساماندهی دستفروشان فردیس با مشارکت شهرداری و نیروی انتظامی اجرا شده است.

 

سردار عباسعلی محمدیان فرمانده انتظامی استان البرز در حاشیه نشست پارلمان شهر فردیس با تاکید بر اهمیت فردیس و نیاز به توجه ویژه به لحاظ امنیتی و انتظامی این شهرستان، اظهار کرد: طرح جمع آوری دستفروشان فردیس از امروز آغاز شده است و قرار است جوانب مختلف این طرح جمع آوری و در قالب تفاهم نامه با نیروی انتظامی در رده های مختلف اجرا شود و حداقل برای یکسال ماندگار بماند.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری در خصوص رفع موانع و انجام ماموریت های برزمین مانده در امور مختلف با نیروی انتظامی اعلام همکاری کرده است؛ افزود: نیروی انتظامی برای اجرای طرح های مختلف از جمله جمع آوری دستفروشان، پاکسازی پیاده روها، جلوگیری از پارک دوبل خودرو ها به منظور روانساری ترافیک و تسهیل در امور شهروندان به صورت شبانه روزی و در طول ایام سال آمادگی دارد.

سردار محمدیان با اشاره به محدودیت های موجود برای همکاری نیروی انتظامی در امور شهری، گفت: در اجرای این طرح ها از همکاران انتظامی در حال استراحت استفاده می کنیم که از موارد این تفاهمنامه، تامین بخشی از هزینه های این افراد است.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور با شیوع کرونا، برخی اقدامات از جمله رفع سد معبر انجام نشد؛ ادامه داد: پاکسازی پیاده روها از جمله برنامه هایی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد اما رفع سد معبر و پارک خودروها در جاده ملارد نیاز به حرکت زیربنایی داردو نیروی انتظامی استان البرز آمادگی دارد تا از نیروهای راهور استان و یگان ویژه برای اجرای طرح های ویژه در شهرستان اقدام کند.

رئیس پلیس استان البرز با بیان اینکه نیروی انتظامی ۸ برابر سال گذشته در استان البرز نیروی ذخیره دارد؛ اظهار کرد: موضوع جرائم فردی موجب احساس ناامنی در شهروندان نیست؛ اگرچه در البرز نرخ وقوع در برخی جرائم و سرفصل ها دو یا ۳ برابر کشور است، اما آنچه موجب احساس ناامنی در مردم می شود نزاع دسته جمعی و نزاع با سلاح گرم است که در حال حاضر البرز در نزاع های دسته جمعی در جایگاه ۲۸ کشور قرار گرفته و ۲۷ استان پیش از البرز هستند.

وی با بیان اینکه در مقابل گردن کلفتی ها تمام قد می ایستیم و برای اجرای مامویت ها آمادگی داریم؛ خاطر نشان کرد: رفع همه مسائل و مشکلات به موضوعات امنیتی مربوط نمی شود و نیاز به اقدامات فرهنگی و همکاری همه جانبه دستگاه های مختلف دارد و موضوعاتی که مردم را آزار می دهد باید حل و فصل شود.

سردارمحمدیان شناسایی گلوگاه ها و استقرار ایستگاه ایست بازرسی در شهرستان به منظور افزایش امنیت در فردیس ضروری دانست و افزود: بیش از ۸۰ درصد جرائم به وقوع پیوسته در فردیس مربوط به شهرهای اطراف است.

وی همکاری مدیریت شهری رادبرای افزایش و تقویت امکانات نیروی انتظامی از جمله دوربین های هوشمند در سطح معابر شهری را خواستار شد.