توان یگان ویژه استان البرز ۷ برابر شد / تشدید مقابله جرائم مخفی در دستورکار پلیس
توان یگان ویژه استان البرز ۷ برابر شد / تشدید مقابله جرائم مخفی در دستورکار پلیس
فرمانده انتطامی استان البرز گفت: توان یگانه ویژه استان ۷ برابر شده و در حال حاضر ظرفیتی برای افزایش امنیت استان و به کارگیری در سایر ماموریت‌ها از جمله مأموریت‌های حوزه شهرستان فردیس است

سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی استان البرز، در مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی شهرستان فردیس که صبح امروز با حضور مسؤولان ارشد شهرستان و جمعی از نیروهای نظامی و انتظامی در سالن همایش منطقه یک شهرداری فردیس برگزار شد، با اشاره به مشکلات انتظامی شهرستان فردیس گفت: شهرستان فردیس علارغم بالا بودن جمعیت با کمبود امکانات مواجه است.

وی با بیان اینکه پیگیری برای رفع کمبودهای استان به ویژه شهرستان فردیس در حال انجام است، اظهار کرد: در حوزه امنیت توان یگان ویژه استان ۷ برابر شده و همچنان نیز در حال افزایش است، با این تفاسیر می‌توانیم از ظرفیت یگان ویژه استان در مأموریت‌های مختلف استان از جمله شهرستان فردیس بهره مند شویم.

محمدیان با اشاره به اینکه در حوزه شهرستان فردیس عقب ماندگی‌های زیادی به ویژه در حوزه پرسنلی وجود دارد، افزود: تخصیص نیرو و امکانات برای سه ماه اول سال آتی در فردیس پیش بینی شده که بسیاری از عقب ماندگی‌ها را جبران خواهد کرد.

وی یکی از مهمترین مشکلات انتظامی شهرستان فردیس را کمبود مکان و فضای مناسب در ساختمان ستاد فرماندهی ذکر کرد و ادامه داد: با توجه به کمبود فضا، حتی در صورت افزایش نیروها، ستاد فرماندهی مکانی برای ساماندهی و مدیریت این نیروها و انجام ماموریت‌ها ندارد؛ در این راستا با همکاری مدیریت شهری فردیس زمینی به مساحت ۷ هزار مترمربع برای ساختمان ستاد فرماندهی تخصیص داده شده که حرکت مثبتی برای رفع مشکلات موجود است.

فرمانده انتظامی استان البرز  بیان کرد: اگرچه شاخص‌های امنیتی شهرستان فردیس بحرانی نیست،  اما جرائم خرد و سرقت‌های خرد نیز در شأن این مردم نیست؛ مشکلات این چنینی باید حذف شود که با فعال شدن شورای هماهنگی مواد مخدر شهرستان، می‌توان تا حدودی جرائم خرد را کنترل کرد.

وی اضافه کرد: با توجه به تراکم و حجم جمعیت شهرستان فردیس، فرصت برای وقوع برخی جرائم پنهان از جمله جرائم حوزه مواد مخدر فراهم است. اگرچه میزان شرارت‌ها در کل استان پایین است و اجازه عرض اندام به افراد شرور داده نمی‌شود ‌اما از وقوع  جرائم پنهان نیز باید جلوگیری شود.

این مقام مسؤول انتظامی توفیقات نیروی انتظامی در دوره فرماندهی سرهنگ جنتی را  بواسطه همراهی و تعامل با شورای تأمین، همه مسؤولان و دستگاه‌های شهرستان دانست و بر لزوم استمرار تعامل در راستای رفع مشکلات انتظامی و امنیتی توسط فرمانده جدید تأکید کرد‌.

وی در پایان ضمن تقدیر از زحمات سرهنگ بیژن جنتی در دوران ۳ ساله خدمتش به عنوان فرمانده انتظامی شهرستان فردیس، سرهنگ کامران ملکی را به عنوان فرمانده جدید انتظامی شهرستان فردیس معرفی کرد.

 

  • منبع خبر : فارس