کشف و معدوم سازی ۲ هزار و ۵۹۸ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در اجرای طرح سردار سلیمانی در فردیس
کشف و معدوم سازی ۲ هزار و ۵۹۸ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در اجرای طرح سردار سلیمانی در فردیس
البرز فردا _در راستای اجرای طرح سردار سلیمانی بازدید از واحدهای صنفی صورت گرفت،  ۵۹ مورد نمونه برداری مواد غذایی انجام و ۲ هزار و  ۵۹۸ کیلوگرم  مواد غذایی فاسد کشف و معدوم شد

 

به گزارش البرز فردا ؛ محمدرضاترابی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس، ضمن تشریح عملکرد واحد بهداشت شبکه بهداشت شهرستان در آذر ماه سالجاری، افزود: در راستای اجرای این طرح و بازدید از واحدهای صنفی،  ۵۹ مورد نمونه برداری مواد غذایی انجام و ۲ هزار و  ۵۹۸ کیلوگرم  مواد غذایی فاسد کشف و معدوم شد.

ترابی تصریح کرد: در ضمن بازدید صدور ۷۰۰ مورد  اخطار پلمب،  ۳۴ مورد به مراجع قضایی معرفی شدند و ۱۲۲ مورد پیشنهاد تعطیلی موقت برای مراکز و اماکن، انجام و ۲۱ واحد صنفی پلمب شد.

وی با اشاره به عملکرد و فعالیت تیم سلامت ،تیم ظارتی بسیج و هلال احمر در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی، تشریح کرد: از ۱۱۰ مراکز بهداشتی درمانی و مطب و آزمایشگاه، ۲۰ مورد نظارتی و بازرسی مشترک با سایر سازمان ها، ۶ مورد بازدید از زندان  و مراکز نظامی، ۱۷ مورد بازدید پارک و ورزشگاه‌ها و ۱۶ مورد بازدید مراکز آموزشی را از جمله فعالیت های آذرماه واحد بهداشت محیط فردیس بوده است .

این مسوول با اشاره به نظارت واحد های بهداشتی در کنترل آب آشامیدنی با هدف توجه به سلامت مردم ،افزود: ۱۳ مورد بازدید از تاسیسات آب و فاضلاب، ۹۴ مورد نمونه برداری از  آب و یک هزار و ۶۷۴ مورد  کلرسنجی آب آشامیدنی در شهرستان انجام شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان با اشاره به اهمیت پیگیری گزارشات مردمی در ارتباط با تخلفات بهداشتی واحدهای صنفی ، گفت: بهداشت محیط به ۲۴۸ مورد شکواییه‌های بهداشتی از واحدهای صنفی رسیدگی کرده است.