مشکلات سرانه های آموزشی کرج باید زیر ساختی برطرف شود
مشکلات سرانه های آموزشی کرج باید زیر ساختی برطرف شود
فرماندار کرج از نمایندگان محترم مردم کرج در خانه ملت خواست تا ادغام سازمان نوسازی مدارس به اداره کل آموزش و پرورش را جهت حل بنیادین مشکلات سرانه های آموزشی در مجلس شورای اسلامی، مورد پیگیری ویژه قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کرج،«غفور قاسم پور» صبح چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان کرج که در ناحیه یک برگزار شد، با اشاره به ناعادلانه بودن سهم سرانه های آموزشی در شهرستان مهاجر پذیر کرج اظهار داشت: سالانه ۱۴ هزار دانش آموز به جمعیت دانش آموزی کرج اضافه می شود و این در حالی است که باید میانگین سرانه آموزشی ۵/۲ باشد اما با پایین ترین سرانه یعنی ۳/۲ درصد زیر ساخت آموزشی در کلانشهر کرج مواجه هستیم.

فرماندار کرج گفت: کرج نه تنها محروم ترین شهرستان استان از حیث برخورداری سرانه های آموزشی است که در کشور نیز جزو شاخص ها در توزیع ناعادلانه زیرساخت های آموزشی بشمار می رود.

وی تاکید کرد: از نمایندگان محترم مردم کرج در خانه ملت می خواهیم که موضوع ادغام سازمان نوسازی و مدارس به آموزش و پرورش را در مجلس شورای اسلامی مورد پیگیری قرار دهند تا بتوانیم بخشی از مشکلات و دغدغه ها در ایجاد زیرساخت های آموزشی این کلانشهر را بطور ریشه ای و اساسی برطرف نماییم.

فرماندار کرج گفت: پروژه های در دست ساخت مدارس  که در دستور کار تکمیل قرار دارد نیز با سرعت بیشتری  تا ۲۲ بهمن ماه آماده بهره برداری  شود.

وی همچنین اجرای طرح های محله محور مثبت ارزیابی کرد و گفت: موفقیت هایی که در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی شاهد هستیم منبعث از ظرفیت های محلات با رویکرد بیماریابی است.

معاون استاندار گفت: طرح مدرسه کانون تربیتی محله نیز  با مشارکت سازمان فرهنگی شهرداری و با استفاده از ظرفیت محله ها اجرایی شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تخصیص اعتبارات سالانه نوسازی مدارس اموزش و پرورش در کمیته برنامه ریزی شهرستان ویژه دیده شده است؛ خروجی اقدامات انجام شده در تجهیز و نوسازی مدارس را قابل قبول ندانست.

قاسم پور همچنین تاکید کرد:به هیچ عنوان آب و برق و سایر انشعابات در  مدارس کرج قطع نشود و از سوی دیگر نیز برای مدیران دوره آموزشی رعایت الگوی مصرف بهینه برگزار شود.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت تقویت مراکز یادگیری بیان کرد: بازدید از مراکز یادگیری در دستور کار اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان  قرار گیرد.

شایان ذکر است؛۳۶ پروژه و ۳۸۷ کلاس درس در نواحی گانه آموزش و پرورش کرج در جریان تکمیل است که از این تعداد ۱۲ پروژه با ۱۱۲ کلاس درس تا بهمن ماه سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.
همچنین از ۸۷ مدرسه در کرج ،۵۲ مدرسه در جریان استاندارد سازی است که با پیشرفت ۳۶ درصدی همراه است و تا پایان سال ۹۹ به اتمام خواهد رسید.