نیروهای پلیس ساختمان محمدشهر که به نام شهربان در این شهر فعالیت دارند، در اقدامی با حمله به خبرنگاران و گرفتن گوشی آنها از خبرنگاران این روزنامه، اقدام به دست درازی به گوشی همراه این خبرنگاران می نمایند

نیروهای پلیس ساختمان محمدشهر که به نام شهربان در این شهر فعالیت دارند، در اقدامی با حمله به خبرنگاران و گرفتن گوشی آنها از خبرنگاران این روزنامه، اقدام به دست درازی به گوشی همراه این خبرنگاران می نمایند با ورود به بخش های گالری عکس ها و فیلم های خانوادگی و شخصی این خبرنگاران و همچنین فیلمی که از این افراد در برخوردهای نامناسب و ورود های غیر قانونی اشان داشته اند، را حذف نموده است.

این اقدام نیروهای شهربان محمدشهر در حالی روی می دهد که صفری شهردار محمدشهر و برخی از اعضای حامی وی در محمدشهر، چندی پیش با حمایت این نیروها، که با چوب و چماق به جان مردم افتاده بودند، و برخی از شهروندان محمدشهر را با ضربات باتوم زخمی و مجروح نموده بودند، مهر تاییدی بر اینگونه اقدامات شهربان گذاشته اند.

گفتنی است چندی پیش برخی از نیروهای شهربان با ضربات باتوم چند تن از  را زخمی و مجروح نموده و بازتاب این اقدام آنها در شبکه های مجازی و رسانه ها بازتاب بسیاری داشته و به نوعی عملکرد این افراد را زیر سئوال برده است.

بعد از این اقدام شهربان ها هر کسی که از این  اقدامات غیر اخلاقی آنان فیلم تهیه می کند، گوشی و تلفن آنها را می گیرند.

علیرضا دقیقی وکیل پایه یک دادگستری در خصوص تفخص و تجسس گوشی تلفن همراه توسط ماموران انتظامی و نه ماموران شهربان و پلیس ساختمان می گوید: «این عمل غیرقانونی است و نمی‌توان این کار را انجام داد و اگر ضابط هم این کار را انجام دهد، تخلف محسوب می‌شود. همان‌طور که هیچ‌کس نمی‌تواند امضای شما را بگیرد. اکانت مجازی به‌عنوان یک حساب است و رمز ورود آن منحصربه‌فرد است، یعنی برای یک فرد است. اگر ضابط دادگستری از مقام و موقعیت خود استفاده کند و اقدام به بازرسی در گوشی و لب‌تاپ شخص مظنون کرد طبق قاعده ابطال در آیین دادرسی تمام آن ادله‌ای که به دست می‌آید، باطل است و نمی‌توان به آن استناد کرد و این عمل قابل پیگیری است. شما وقتی‌ هاردی را در اختیار دارید این ‌هارد شما حاوی اطلاعات زیادی است که آن اطلاعات دسته‌بندی‌هایی شامل حریم خصوصی و عکس‌های خانوادگی و … دارد. ضابط قضایی باید از مرجع قضایی دستور داشته باشد که برای مورد خاص به اطلاعات این‌ هارد نیاز دارد و نمی‌تواند ‌هارد را بردارد و برود و بگوید که من اجازه داشتم‌ هارد را ببرم و این کار تخلف محسوب می‌شود.

یقینا دادستان و مسئولان قضایی استان می بایست به جد نسبت به اینگونه رفتارهای شهربان واکنش نشان داده و با اینگونه رفتارها به شدت برخورد نمایند.

لازم به توضیح است که روزنامه البرز فردا حق پیگیری این موضوع را برای خود محفوظ دانسته و در روزهای آینده این موضوع را به جد پیگیری خواهد نمود.