وقتی «جولایی» بچه ریل بود
وقتی «جولایی» بچه ریل بود
بیش از 50 سال از عمرش را در رادیو گذرانده است، سال 48 بود که وارد رادیو شد و اکنون یکی از پیشکسوتان رادیو است.

 

فرهنگ جولایی بزرگ شده راه آهن کرج است به همین خاطر اولین سکانس زندگی جولایی در راه آهن کرج کلید خورد.

، برنامه‌هایی چون «صبح جمعه با رادیو»، «راه شب» و «خانه و خانواده» برنامه‌هایی است که وی تهیه کنندگی آنها را برعهده داشته است.

یکی از تاثیرگذارترین فعالیت جولایی در این عرصه؛ اجرای برنامه «یکشنبه سبز» به مدت ۲۱ سال است که نقش زیادی در حفظ باغ سیب مهرشهر داشت.

جولایی درباره  ساخت مستند زندگی‌اش به ایسنا گفت: این مستند به تمام بخش های زندگی‌ام می‌پردازد.  از کودکی تا اینکه چطور وارد رادیو شده‌ام، چه کسانی در مسیرم نقش داشتند، چه مراحلی را سپری کرده‌ام، چه برنامه‌هایی تولید  و با چه مشکلاتی در این عرصه مواجه شدم.

وی در ادامه گفت: ثبت زندگی پیشکسوتان باعث می‌شود مردم بیشتر آنها را بشناسند و تجربیاتی که  از فعالیت‌ شان بازگو می‌کنند برای جوانان علاقمند به این حوزه انگیزه ایجاد کند.

ابوالفضل توکلی کارگردان مستند زندگی جولایی  درباره ساخت این  مستند  گفت: فرهنگ حولایی از مفاخر و پیشکسوتان رادیوست که نقش بسیار موثر و مهم در این حوزه داشته و دارند بنابراین باید زندگی ایشان ثبت تصویر می‌شد.

وی در ادامه بیان کرد: با کسب اجازه از ایشان، مراحل اول تصویربرداری را شروع کرده ایم و چندین جلسه تا پایان کار باقی مانده است. معمولا  تولید چنین مستنداتی شش تا هشت ماه زمان می‌برد.

توکلی در پایان گفت: مستند فرهنگ جولایی در مراحل اولیه تصویربرداری است و روز اول را در راه آهن کرج، محل بزرگ شدن و کودکی ایشان شروع کرده‌ایم؛ اگر همه چیز خوب پیش برود اسفندماه امسال یا نهایت اردیبهشت سال بعد به پایان می‌رسد و آماده نمایش می‌شود.