پروژه گذرسبز رودخانه کرج پیوند دو منطقه هویت ساز حصار و خلج آباد را مستحکم تر کرد
پروژه گذرسبز رودخانه کرج پیوند دو منطقه هویت ساز حصار و خلج آباد را مستحکم تر کرد
رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج، کاهش آسیب های اجتماعی را یکی از مهمترین آثار احیای فضاهای مرده شهری ارزیابی و احداث گذر سبز حاشیه رودخانه را گامی در راستای حرکت به سوی کاهش این آسیب ها عنوان کرد

به گزارش البرز فردا؛رحیم خستو عصر امروز دوشنبه ۵ آبان ماه در آیین افتتاح گذرسبز حاشیه رودخانه کرج با اعتبار ۷۰ میلیارد ریالی که با حضور اکبر سلیم نژاد، محمدحسین خلیلی اردکانی، محمد نبیونی و سارا دشت گرد از اعضای شورای اسلامی شهر و سایر مسئولان شهری و اصحاب رسانه برگزار شد، ضمن تقدیر از اقدامات مثبت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج در اجرای پروژه های احداث فضای سبز و بهبود وضعیت فضاهای بی دفاع شهری، اظهار داشت: با احداث پروژه گذر سبز حاشیه رودخانه کرج ۲ منطقه قدیمی حصار و خلج آباد به هم پیوند زده شدند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به اینکه مناطقی همچون حصار و خلج آباد از هویت های شهر محسوب می شوند، تصریح کرد: دو موضوع رشد و توسعه از مسائل مهم در بهبود وضعیت شهری به شمار می رود که معمولا در جهان سوم حرکت در حوزه رشد دیده می شود.

خستو با بیان اینکه آنچه که زمینه توسعه شهری را فراهم می کند، شکوفایی است، تاکید کرد: احیای بافت مرده در مناطق بی دفاع شهری در روند توسعه تاثیر به سزایی دارد.

وی با بیان اینکه احیای بافت مرده معضلات اجتماعی را برطرف می کند، خاطرنشان کرد: مبالغی که برای احیای بافت فرسوده در کرج تخصیص یافته در مقایسه با هزینه های شهرداری بسیار اندک است در صورتی که حرکت در راستای احیای بافت فرسوده از اهمیت بالایی در توسعه شهری برخوردار است.

خستو با اشاره به لزوم پیوست فرهنگی پروژه های عمرانی کرج، خاطرنشان کرد: پیش از اجرای هر پروژه ای باید پیوست فرهنگی آن مورد مطالعه قرار گیرد. لازم است اقدامات مطالعات لازم و طراحی پارکینگ خودرو برای گذر سبز حاشیه رودخانه کرج انجام شود.