آمادگی دستگاه‌های امدادی برای مقابله با سیل و رانش احتمالی پاییز در استان البرز
آمادگی دستگاه‌های امدادی برای مقابله با سیل و رانش احتمالی پاییز در استان البرز
محمدرضا فلاح نژاد، با اشاره به ورود به فصل پاییز و وضعیت جغرافیایی و آب و هوایی استان البرز اظهار داشت: تلاش شده تا با شناسایی نقاط حادثه خیز در استان البرز این مخاطرات را کاهش دهیم. . /

 

به گزارش البرز فردا وی با بیان اینکه به دستگاه‌های زیر مجموعه ستاد پیشگیری و فرماندهی عملیات بحران استان البرز برای آمادگی موارد مورد توجه ابلاغ شده است، افزود: تاکید شده که باید دستگاه‌ها برای امداد رسانی هرچه بهتر تجهیز و در حال آماده باش کامل باشند.

دبیر ستاد پیشگیری و فرماندهی عملیات بحران استان البرز با عنوان اینکه در اجرای وظایف با هیچ دستگاهی تعارف نداریم، بیان‌کرد: در صورت مشاهده کم کاری از سوی دستگاه و یا مسئول متولی طبق قانون با آنها برخورد می‌شود.

فلاح نژاد در خصوص اعتبارات مورد نیاز برای مواجه با مخاطرات احتمالی، تصریح کرد: اعتبارات مورد نیاز در خصوص مواجه با بحران در بودجه جاری هر دستگاه پیش بینی شده است.

وی عنوان کرد:مدیریت یکپارچه در امر سیاستگذاری، برنامه ریزی، ایجاد هماهنگی و انسجام در زمینه های اجرائی و پژوهشی، اطلاع رسانی متمرکز، ساماندهی و بازسازی مناطق آسیب دیده و نظارت دقیق بر فعالیت دستگاههای ذی ربط در حوزه حوادث و سوانح و کمک به توسعه پایدار برای مدیریت بحران کشور در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و به دستگاه های اجرایی کشور ابلاغ گردیده است .

دبیر ستاد پیشگیری و فرماندهی عملیات بحران استان البرز در خصوص وظایف هلال احمر خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران موظف است با همکاری با دیگر دستگاه‌های ذیربط بر اساس استانداردهای سازمان، نسبت به نجات آسیب دیدگان از حوادث و سوانح و انتقال آنها به مراکز درمانی، اسکان اضطراری و تأمین مایحتاج ایشان تا رفع نیاز و ذخیره اقلام امدادی مربوط به خدمات مذکور اقدام کند.

فلاح نژاد با بیان اینکه موضوع اسکان اضطراری حائز اهمیت بوده و بایستی در نقاط ایمن و استاندارد صورت پذیرید، گفت: با توجه به سوابق زلزله‌ها و یا سیل‌های اتفاق افتاده در سال‌های اخیر باید کلیه الزامات برای اجرای مطلوب و بهینه تکالیف با ایجاد سازوکارهای مناسب زمینه ارائه خدمات مطلوب در مواقع مورد نیاز فراهم کرد.

 

انتهای پیام/