تزریق واکسن آنفلوآنزا در البرز آغاز شد
تزریق واکسن آنفلوآنزا در البرز آغاز شد
زنان باردار و جانبازان بالای ۵۰ درصد می توانند جهت دریافت واکسن آنفولانزا به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز با اعلام این خبر افزود : اولین محموله واکسن آنفلوآنزا صبح امروز تحویل معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز گردید و با توجه به اهمیت دریافت واکسن توسط افراد واجد شرایط به خصوص کادر بهداشت و درمان که در صف مقدم مبارزه با بیماری کرونا ویروس هستند تزریق واکسن از همین امروز برای همکاران مراکز بهداشتی و بیمارستان ها و فوریت های پزشکی در دستور کار قرار گرفته و در حال انجام است.

دکتر مستوفی ادامه داد: تیم های سیار برای انجام واکسیناسیون در اماکن تجمعی مانند آسایشگاه ها و دیگر اماکن نگهداری سالمندان ، معلولین و کودکان اعزام می شوند که گزارش آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

وی عنوان کرد : واکسن آنفلوانزا به تدریج در مراکز خدمات جامع سلامت ، پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت توزیع شده و بر اساس برنامه مدون برای گروه های حساس مانند زنان باردار ، جانبازان بالای ۵۰% (با ارائه کارت شناسایی ) طبق شیوه نامه های ابلاغی وزارت بهداشت تلقیح خواهد شد و سه شاخص سرعت ، دقت و نظارت سرلوحه کار مدیران و کارشناسان خواهد بود و ثبت مشخصات کلیه افرادی که تزریق واکسن برای ایشان انجام گرفته در سامانه یکپارچه بهداشت(سیب) الزامی و ضروری می باشد.

رئیس مرکز بهداشت استان تاکید کرد: سایر بیماران مانند افراد دارای تالاسمی ، پیوند اعضاء، دیالیز و افرادی که تحت شیمی درمانی قرار دارند در همان محل درمان واکسینه می شوند و نیازی به مراجعه به مراکز بهداشتی ندارند.

وی عنوان کرد : همچین سهمیه زندان های موجود در استان نیز به سازمان زندان ها تحویل می شود.

وی خاطر نشان کرد : واکسن آنفلو لانزا برای سایر شهروندان از طریق داروخانه های خصوصی توزیع خواهد شد که توسط مسئولین امر در این خصوص اطلاع رسانی انجام خواهد شد