«وفاداران علم» مدرسه ای وفادار به سلامت دانش آموزان
«وفاداران علم» مدرسه ای وفادار به سلامت دانش آموزان
پیش از این پیش دبستانی بود، بسیاری از شهروندانی که تجربه حضور فرزندانشان را در این پیش دبستانی داشتند، دوباره و در نخستین روز بازگشایی مدارس در سالی که بیماری کرونا بر تمامی جهان سایه افکنده و ترس از این بیماری بسیاری از اماکن مهم دولتی و غیر دولتی را در جهان به تعطیلی کشانده، فرزندانشان را به «وفادارن علم» سپردند.

شنبه ۱۵ شهریور سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ که در تاریخ آموزش و پرورش کشور ایران ثبت خواهد شد، روز مراسم افتتاحیه ی دبستان وفاداران علم می باشد که با تلاش و کوشش و عشق به امر خطیر تعلیم و تربیت توسط سرکار خانم بیتا وفا ( موسس ) و جناب آقای مهندس شهروز داودی که با تجربه ی۲۰ ساله در زمینه ی تخریب وبازسازی مراکز آموزشی و به عنوان مهندس ناظر و سازنده ، ساخته و تاسیس شد.

مراسم افتتاحیه با حضور کادر اجرایی و آموزشی و دانش آموزان و اولیاء برگزار شد.

بیتا وفا پیش از ۱۵ سال  تجربه مدیریت مهدکودک وپیش دبستانی را درمناطق جهانشهر، مهرشهر، درحال حاضر مدیریت مهدکودک  دانشگاه خوارزمی واقع در استان البرز، بر عهده داشته ودارد

شهرک یاس در شمال غربی ترین نقطه شهر کرج قرار دارد. شهرکی بزرگ با دسترسی های محدود که نیازمند بسیاری از خدمات از جمله مدرسه و … می باشد.

بیتا وفا به همراه همسرش مهندس شهروز داودی تلاش کردند تا خدمتی را به مردم این منطقه ارائه دهند که بسیاری از ساکنان از نبودش گلایه مند بودند.

«وفاداران علم» با سرلوحه قرار دادن وفادارای به دانش آموزان فعالیت خود را در یکی از بدترین شرایط زندگی مردم آغاز کردند.

این مدرسه غیر دولتی در حالی روز اول مدرسه را آغاز کرد که با وارد شدن در آن تمامی پروتکل های بهداشتی رعایت شده بود.

خانم دکتر خاکساری پزشک مستقر در مدرسه هنگام ورود با بررسی وضعیت ماسک و حال عمومی هر دانش آموز  ابتدا با دستگاه تب سنج دمای بدن و سپس با دستگاه پالس اکسیمتر میزان اکسیژن خون هر دانش اموز را می سنجد و در صورت مشاهده ی هر گونه مورد خاص  سریعا معاینات بعدی صورت خواهد گرفت.

سپس با نظارت ناظم مجموعه و با گذر از  تونل ضدعفونی کننده ضمن ضدعفونی کردن لباس ها  و کفش هایشان  در محلول ضد عفونی ، بچه ها آماده ی حضور در فضای دبستان می شوند.

در ورودی تمام کلاس ها، مایع ضد عفونی کننده قرار داده شده است که در صورت نیاز به تشخیص معلم کلاس مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

پزشک مستقر در مدرسه می گوید: در تمامی ساعات روز مراقب فرزندان شما هستیم. زنگ های تفریح را به گونه ای طراحی کرده ایم که هر دوره جداگانه وارد حیاط شده تا ازدحام جمعیت نداشته باشیم.

او ادامه می دهد: در زمان تغذیه، دانش آموزان موظفند ابتدا دستهای خود را ضد عفونی کرده و سپس با نظارت پزشک مستقر تغذیه داشته باشند.

او می گوید: فاصله اجتماعی را در تمامی کلاس ها با برچسب هایی مشخص کرده ایم تا فرزندان و دانش آموزان بتوانند با خیال راحت هر یک تنها در یک میز نشسته و فاصله میزها را به گونه ای تنظیم کرده ایم که رعایت فاصله اجتماعی صورت گیرد.

بعد از انجام مراحل ضد عفونی و تب سنجی و اکسیژن گیری، وارد مدرسه که می شوی با فضایی شاد و دلپذیر مواجه می شویم. تمام حیاط مدرسه راه پله ها کف پوش چمن مصنوعی بوده تا کودکان در فضایی شاد و امن به تحصیل بپردازند.

به گفته بیتا وفا موسس مدرسه غیر دولتی  «وفاداران علم» این مدرسه در چهار طبقه مجزا که هر طبقه شامل برخی از کلاس ها و محل هایی برای برنامه های فوق درسی است تعبیه شده است.

طبقه اول پیش دبستانی، و کلاس های اول و دوم و سوم

طبقه دوم کلاس های چهارم و پنجم و ششم به همراه کتابخانه

طبقه سوم سال کنفرانس و برنامه های جنبی، سالن بازی کودکان، دفتر پزشک مستقر، دفتر مربیان و معلمان، سایت رایانه و کامپیوتر

طبقه چهارم هم سالن تغذیه  که در آینده و پس از صدور مجوزهای مربوطه امکان ارائه تغذیه به دانش آموزان وجود دارد. و نماز خانه مستقر می باشد

بیتا وفا می گوید: استقبال شهروندان از خدماتی که در پیش دبستانی به آنها ارائه شد، و نیازی که این شهرک به دبستان غیر دولتی داشت سبب شد تا ایده شکل گیری مدرسه غیر دولتی به عمل تبدیل شود و با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال این مدرسه آماده بهره برداری شد.

گردانندگان مدرسه برای روز اول مدرسه برنامه ویژه و شادی را مهیا کرده بودند تا دانش آموزان وخانواده هایشان در این روزهای ترس و دو دلی با روحیه ای شاد وارد مدرسه شوند.

مجری توانمند، با اجرای برنامه شاد برای دانش آموزان آنها را راهی کلاس می کند اما برنامه برای خانواده ها ادامه می یابد. آنها می مانند تا با شنیدن سخنان مسئولان، دلشان به حضور فرزندانشان در مدرسه گرم تر شود.

سردار مسلم خاکی، مدیر عامل تعاونی مسکن سپاه سیدالشهدا(ع) و همچنین سردار جعفر رجبی مدیر شهرک یاس از میهمانان ویژه این برنامه بودند که با حضورشان این دلگرمی را به ساکنان و اولیا دانش آموزان می دادند که آمادگی هر گونه کمک و یاری رساندن به پرورش کودکان و نوجوانان این منطقه را دارند.

آقای رضایی پور کارشناس مراکز و مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش استان البرز و سرکار خانم جعفری کارشناس مشارکت های ناحیه ۴ آموزش و پرورش شهرستان کرج هم مهمان ویژه ی سازمان آموزش و پرورش بودند که با حضور در دبستان ضمن بازرسی از وضعیت مدرسه، این اطمینان را به خانواده ها و اولیا دانش آموزان دادند که آموزش و پرورش در کنار اولیا تلاش دارد تا دانش آموزان تحصیلات خود را حتی در این برهه حساس و خاص در کشور و جهان ادامه داده و به رشد و بالندگی برسند.

رضایی پور در مراسم افتتاح این مدرسه می گوید:امسال سال آموزشی متفاوتی را آغاز کردیم، یقینا با رعایت مسایل بهداشتی و پروتکل های بهداشتی از سوی اولیا، مربیان، معلمان و مدیران مدارس و دانش آموزان و همچنین بانظارت مستمری که بازرسان آموزش و پرورش خواهند داشت این برهه را نیز پشت سر خواهیم گذاشت.

وی ادامه می دهد: در بازدیدی که از این مدرسه داشتم، این اطمینان را به اولیا می دهم که کلیه پروتکل های بهداشتی که از سوی وزارت بهداشت به مدارس ارسال شده، رعایت شده است.

او می گوید: این نکته را اضافه کنم که این مدرسه حتی فراتر از پروتکل ها، بسیاری از مسایل بهداشتی را مد نظر قرار داده است که برای یک مدرسه تازه تاسیس جای بسی تشکر و قدردانی دارد.

به هر روی روز اول مدرسه «وفادارن علم» در حالی آغاز شد که خانواده ها با اطمینان از رعایت پروتکل های بهداشتی، فرزندان خود را در مدرسه گذاشتند و به منازل خود رفتند تا شاهد رشد و پرورش آنان باشند.

تمام فضاهای مدرسه مجهز به دوربین مدار بسته و همه ی کلاس ها مجهز شده به رایانه ی شبکه شده و زیر نظر موسس، مدیر و معاونت می باشد.همچنین در هر طبقه یک کلاس مجهز با سیستم هوشمند می باشد که مسوولین و آموزگاران با ضبط تدریس ها و ارسال محتوای آموزشی برای اولیاء در هر زمان، آماده در صحنه ی تعلیم و تربیت می باشند . همه آموزگاران توسط مهندسان رشته IT برای تولید محتوا از طریق دو برنامه ی InShot و KineMasterآموزش دیده اند و آموزش آنلاین و مجازی از طریق برنامه ی ملی شاد و فضای SkyRoom می باشد.

ضمنا با حضور یکی از مهندسین توانای کشور عزیزمان ایران برنامه ضبط تدریس معلمان در استودیو و امکان پشتیبانی ۲۴ ساعته برای آموزگاران و اولیاء در نظر گرفته شده است.

و در ادامه اینکه مدیریت مجرب دبستان وفاداران با انتخاب برنامه ی دایاموز در اطلاع رسانی به اولیاء و ثبت گزارش کار روزانه و آرشیو گزارش تئوری و تصویری پرورش و آموزش لحظه به لحظه در فضای مدرسه ، به پدر ها و مادرهای عزیزمان آرامش خاطر دهند.

وفاداری «وفاداران علم» به رشد و بالندگی دانش آموزان این اطمینان را برای اولیای آنان دو چندان کرده است.

گزارش تصویری افتتاح این مدرسه را می توانید در اینجا ببینید