پروتکل‌های دقیق برای عزداری ماه محرم تدوین شود
پروتکل‌های دقیق برای عزداری ماه محرم تدوین شود
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز گفت: با توجه به در پیش بودن ایام شهادت امام حسین(ع) پروتکل‌های دقیق برای عزداری ماه محرم تدوین شود.

 

حجت الاسلام و المسلمین ولائی برحق در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: همانگونه که نیاز هر انسان به سلامت جسمانی جدی است نیاز به توسل و عبادت هم جزو نیازهای بسیار ضروری روحی است.

وی افزود: در بعضی از استان‌ها در چند روز اخیر برداشت سلیقه‌ای و غیر متعهدانه و حتی مخالف با ستاد کرونای مرکز درباره تصمیم‌گیری‌های مراسم‌های ایام محرم و صفر دیده می‌شود که این موضوع می‌تواند خوراکی برای دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی ایران باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز بیان کرد: مگر می‌شود در تهران گفته شود برگزاری مراسم‌هایی مثل مراسم مسلمیه بلامانع است و دو ساعت قبل مراسم در حالی که تغییر محسوسی در روند ابتلا رخ نداده   دستور لغو مراسم را صادر کنیم.

ولائی برحق عنوان کرد: ما نگران این هستیم که متدینی که بیشترین رعایت پروتکل‌ها را داشته‌اند احساس کنند قوه عاقله ستادهای کرونایی برداشت دقیقی  از شور و شوق مردم نسبت  به توسل و عزای سید الشهدا علیه السلام ندارند.

وی با بیان اینکه پیشنهاد و تذکر موکد ما تدبیر سریع و وضع پروتکل‌های دقیق و شفاف ولی پایدار و دور از سیاسی بازیست. خاطرنشان کرد: چه بسا که در صورت سوء تدبیر احتمال عدم تبعیت مجموعه‌های مردمی از این تصمیمات وجود دارد.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم