شهرداران ضدعفونی معابرشهری و سایل حمل و نقل عمومی را از سربگیرند
شهرداران ضدعفونی معابرشهری و سایل حمل و نقل عمومی را از سربگیرند
فرماندار کرج با ابراز نگرانی نسبت به افزایش روزانه آمار ابتلا به کرونا در این کلانشهر با صدور دستور ویژه ای به شهرداران از آنها خواست تا ضدعفونی معابر شهری را از سربگیرند، مردم نیز از حضور در مراسم عزا و عروسی های زیر زمینی خودداری کنند و با همراه داشتن ماسک و مراقبت های بهداشتی خود را از قرارگرفتن در معرض ابتلا مصون بدارند در غیر این صورت مجبور به اعمال محدودیت ها با شدت بیشتری خواهیم بود.

به گزارش البرز فردا، به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان کرج، «غفور قاسم پور » عصر سه شنبه در ابلاغیه ای جدید،خطاب به شهرداران شهرهای اقماری کلانشهر کرج دستور ویژه ای برای آغاز ضدعفونی های معابر شهری کرج صادر کرد و گفت: شهرداران از فردا با فعال سازی اکیپ های مدیریت بحران و خدمات شهری ضدعفونی و سمپاشی خیابانها و معابرشهری را آغاز کنند.

وی تاکید کرد: وسایل حمل و نقل عمومی به واسطه اینکه بیشترین حجم جابجایی و انتقال ویروس را دارند باید با حساسیت های ویژه ای فعالیت داشته باشند.

مراسم عزا و عروسی سفیران مرگ شده اند

وی هر گونه تجمع و ازدحامی را موجب افزایش انتقال ویروس عنوان کرد و نسبت به  برگزاری مراسم عزا و عروسی  بصورت زیر زمینی هشدار جدی داد و افزود: شیب تند افزایش ابتلا به کرونا در کرج صعودی شده است و با تداوم این روند شرایط سختی فرا رو خواهیم داشت، از این رو مردم در مراجعه به پاساژها و مراکز خرید سربسته می بایست با رعایت تمامی جوانب امر خود را از ابتلا مصون بدارند.

ورود به ادارات کرج بدون ماسک ممنوع شد

رییس ستاد مدیریت بحران شهرستان کرج همچنین در دومین دستور ویژه خود خواستار از  سرگیری فرایند ضدعفونی ادارات و سازمان ها در کرج شد و  با تاکید تشدید نظارت ها و کنترل ها گفت:  ورود افراد بدون ماسک و رعایت موازین بهداشتی به ادارات و مراکز خدماتی ممنوع می باشد، صنوف نیز باید پروتکل های بهداشتی را خیلی بیشتر رعایت کنند.

بانک ها و مراکز خدماتی رعایت پروتکل ها را جدی بگیرند

معاون استاندار افزود: بانک ها و مراکز خدماتی که بیشترین حجم مراجعات را دارند می بایست تمامی پروتکل های بهداشتی را بطور جدی اجرایی کنند و نظارت های لازم نیز از سطح بانک ها و ادارات توسط دستگاه های مربوطه صورت می گیرد.

احتمال از سرگیری تعدادی از محدودیت های قبل

وی در پایان ضمن تشکر از همکاری خوب مردم فهیم کرج در اجرای ابلاغیه های اسفند و فروردین ماه، باز هم از مردم خواست تا همراهی های خود را با مسئولان ادامه دهند تا از این مرحله نیز به سلامت عبور نماییم، در غیر این صورت ممکن است شاهد از سرگیری تعدادی از محدودیت های قبل باشیم.