بد سلیقه گی شهرداری فردیس در استفاده از زیر ساخت های فرهنگی / به تعطیلی کشیده شدن سه فرهنگ سرای فردیس
بد سلیقه گی شهرداری فردیس در استفاده از زیر ساخت های فرهنگی / به تعطیلی کشیده شدن سه فرهنگ سرای فردیس
سازمان فرهنگی شهرداری فردیس با ورود به فضاهای فرهنگی شهر، مخل امور فرهنگی در سطح شهر شده و پای شهروندان را از فرهنگ سراها و تنها کتابخانه شهرک وحدت برید

به گزارش البرز فردا؛ ملیحه اکبری تنها بانوی پارلمان شهر فردیس نسبت به بدسلیقه گی سازمان فرهنگی شهرداری فردیس در ارتباط با ورود به فرهنگ سراها و تنها کتابخانه شهرک وحدت و تغییر کاربری اماکن فرهنگی به ادارات سازمان شدیدا انتقاد کرد.

وی با اظهار تاسف گفت: در این برهه حساس که شهر فردیس از فقر سرانه های فرهنگی به شدت رنج می برد، شهرداری با ورود به زیر ساخت های فرهنگی در سطح شهر از جمله فرهنگ سرای شهروند در شهرک ناز و فرهنگ‌سرای گلستان در فلکه سوم و فرهنگ سرای شهرک وحدت، با تغییر کاربری فضاهای فرهنگی به کاربری اداری باعث به تعطیلی کشیده شدن امور فرهنگی در فردیس شده و عملا پای شهروندان را از این فضاها قطع کرده است.

وی تصریح کرد:جای بسی تعجب است شهرداری فردیس توانایی پرداخت اجاره بها و تامین زیرساخت اکثر ادارات را دارد اما از تامین زیرساخت ادارات سازمان خود عاجز مانده و ناگزیر به زیر ساخت های فرهنگی متعلق به شهروندان ورود کرده است ؟

اکبری؛ در راستای جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان صراحتا از شهرداری خواست نسبت به تامین زیرساخت های سازمان خود اقدام نماید و فرهنگ سرا ها و تنها کتابخانه شهرک وحدت جهت مطالعه و کارهای فرهنگی صرفا دراختیار شهروندان قرار گیرد.

شایان ذکر است :در همان زمان که سازمان فرهنگی شهرداری فردیس اقدام به ورود به فرهنگ سرای گلستان و شهروند را کرد، دلسوزان فرهنگی شهر از جمله ملیحه اکبری نماینده منتخب شریف مردم در شورای اسلامی شهر فردیس شدیدا با این موضوع به مخالفت پرداختند و از دخالت شهرداری فردیس که مخل کارهای فرهنگی در شهر فردیس شده انتقاد کردند.

  • منبع خبر : البرز فردا