جامعه مطبوعاتی نیازمند حمایت دولت و مسئولین استان هستند
جامعه مطبوعاتی نیازمند حمایت دولت و مسئولین استان هستند
رئیس بسیج رسانه استان البرز گفت: دولت و مسئولین استان از جامعه مطبوعاتی برای حل مشکل اقتصادی دوران کرونا حمایت کند.

در این دوران با وجود مشکلات و محدودیت هایی که وجود داشت شاهد عملکرد خوب و موثری از رسانه ها در بخش اطلاع رسانی و آموزشی بودیم.

“عملکرد خوب و موثر رسانه های استان در خصوص اطلاع رسانی و آموزش”

در این روزها که کل جامعه با مشکلات اقتصادی ناشی از این اپیدمی درگیر هستند باید به صنف مطبوعات و رسانه هم توجه ویژه ای داشت چراکه این قشر از جامعه در مبارزه با این بیماری با آگاهی رسانی به جامعه بسیار عملکرد خوبی داشته و از مسئولان امر انتظار می رود برای تقویت این رویه به این قشر توجه ویژه ای کنند.

” تصمیم چندگانه برای بازگشایی دکه های مطبوعاتی در استان البرز”

طبق اعلام ستاد مبارزه با کرونا در کشور فعالیت روزنامه ها و مطبوعات مکتوب با شروع به کار چاپخانه ها آغاز شد، اما متاسفانه شاهد بودیم در استان البرز از آغاز به کار دکه های مطبوعاتی که خود از خانواده مطبوعات به شمار می روند جلوگیری شد.

” مشکلات معیشتی کیوسک های مطبوعاتی”

مگر غیر از این است که مطبوعات مکتوب که از ابتدای هفته اجازه فعالیت داشته اند باید درآمد خود را از فروش نشریات توزیع شده کسب کنند؟ پس تعطیلی سلیقه ای کیوسک های مطبوعاتی با شعار حمایت از جامعه مطبوعات در تضاد بوده و چرخه مطبوعات با تعطیل کردن کیوسک های مطبوعاتی مختل می شود.

” لزوم اقدامات عملی دولت و مسئولین استان در حمایت از جامعه مطبوعاتی”

بسیاری از خبرنگاران، عکاسان خبری و مدیران مسئول و صاحبان رسانه این روزها با مشکلات متعددی از جمله کاهش درآمد، مشکل بیمه و مشکلات معیشتی مواجه شده اند که لازم است مسئولان به سرعت راهکارهای عملی ارائه دهند، راه کارهایی که علاوه بر مدیران مطبوعات، شامل خبرنگارانی که بدون بیمه تنها با دریافت حق التحریر زندگی خود را می گذرانند هم شود.

  • نویسنده : ابراهیم نوروزی فر(مسئول سازمان بسیج رسانه استان البرز )