جریمه  ۱۶۴ راننده غیر بومی در البرز
جریمه  ۱۶۴ راننده غیر بومی در البرز
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با هدف قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا، ۱۶۴ راننده متخلف ۵۰۰ هزارتومان جریمه شدند.

در اجرای این طرح ۵۵ ورودی شهری استان البرز شناسایی شده و اجازه ورود هیچ فرد غیربومی به این حریم داده نمی شود.

سرهنگ غلامعلی شرق روز دوشنبه درگفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: طی سه روز گذشته تا کنون که این طرح دراستان البرز اجرا شده ۱۱هزارو ۵۳ مسافر غیربومی به استان های مبدا بازگردانده شده اند.

وی اضافه کرد: دراجرای این طرح نیز تعدادی خودروی متخلف نیز توقیف شد.

وی خاطرنشان کرد همچنین طی این مدت ۵۷۵هزارو ۲۲۷ مورد غربال گری تست تب سنجی انجام شده است.

سرهنگ شرق گفت: اکنون در ۲۳ نقطه ورودی ، مسافران توسط ماموران غربالگری می شوند و افراد مجاز به حریم شهری فقط باید دارای پلاک خودروی تهران و البرز باشند.

نحوه شناسایی افراد ساکن و بومی با استفاده از کارت ملی، پلاک خودرو و آدرس بیمه نامه خودرو است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز یاد آورشد که دراجرای این طرح تلاش شده با حذف تردد های غیر ضروری از شیوع بیماری ویروسی کرونا جلوگیری شود.

وی گفت: طبق توافقات و دستورات کمیته ملی کرونا اجرای این طرح برای حفظ سلامت مردم بوده و از ورود هر گونه افراد غیر بومی جلوگیری می شود .

شرق افزود: طبق مصوبه ستاد کرونا استان البرز طرح زوج و فرد تمام معابر سطح شهری که از ۶ فروردین از درب منزل اجرا شده ۱۱هزار و ۶۴۳ راننده متخلف نیز اعمال قانون شدند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز بیان داشت: اجرای طرح زوج وفرد از درب منزل تا اطلاع ثانوی ادامه دارد و خودروهای دولتی ، عمومی ، امدادی و نظامی از شمول اجرای این طرح مستثنی خواهند بود.