اصناف البرز مطیع تعطیلی اما در مخارج روزانه مانده اند/ لزوم توجه فرماندار و استاندار
اصناف البرز مطیع تعطیلی اما در مخارج روزانه مانده اند/ لزوم توجه فرماندار و استاندار
رئیس اتحادیه پوشاک مرکز البرز گفت:  بسیاری از واحد های صنفی در خرج روزانه خود دچار مشکل شده‌اند این افراد نه تنها حقوق بگیر نیستند بلکه باید در شرایط کنونی که در بسیاری از موارد اجناس واحدهای صنفی دیگر قابل استفاده نیست باید حقوق کارگران و فروشندگان خود را نیز بدهند.

به گزارش البرز فردا به نقل از ایسنا، میر اسماعیل صدیق اظهار کرد: اخیراً یک صورتجلسه در تهران تنظیم شده و  به تمامی اتاق‌های اصناف از جمله اتاق اصناف استان البرز ابلاغ شده که طبق آن تمامی واحدهای صنفی به جز تعدادی از صنوف خاص باید در این دوران تعطیل باشند،  صنف پوشاک استان البرز نیز از جمله اصنافی بود که  باید در شرایط فعلی تعطیل باشد.

 وی در ادامه افزود: همه ارگان‌های دولتی  از جمله تعزیرات، اماکن، بازرسی اصناف، صنعت معدن و تجارت، نیروی انتظامی، فرمانداری و استانداری کمک به اتخاذ و انجام این ابلاغیه کردند.

 صدیق در ادامه در خصوص تعطیلی واحدهای صنفی گفت: در خصوص تعطیلی واحدهای صنفی  تصمیمی بود که اتخاذ و به آن عمل شد و همه در برابر آن مطیع هستیم؛ در این شرایط اتفاقی که باید مورد توجه قرار بگیرد آن است که  بسیاری از واحدهای صنفی با بحث‌هایی مانند اجاره، حقوق کارگر، بیمه، وام، دارایی و مالیات دست و پنجه نرم می‌کنند.

رئیس اتحادیه پوشاک کرج در ادامه اظهار کرد:  درخواستی که واحدهای صنفی دارند آن است که همان جدیتی که در تعطیل و بسته شدن واحدهای صنفی بود با همان جدیت هم پیگیری برای تامین خسارت واحدهای صنفی وجود داشته باشد، از  فرماندار و استاندار محترم تقاضا داریم تا به مطالبات این قشر نیز توجه کافی داشته باشند.

وی افزود: ما به عنوان  اتحادیه باید پشتیبان صنف خود باشیم که در شرایط فعلی بسیار نگران وضعیت خود هستند، ما از دولت، فرماندار و استاندار تقاضا داریم تا پیگیر وام‌ها، مالیات و دارایی واحدهای صنفی باشند.

رئیس اتحادیه پوشاک در پایان اظهار کرد: بسیاری از واحد های صنفی در خرج روزانه خود دچار مشکل شده‌اند این افراد نه تنها حقوق بگیر نیستند بلکه باید در شرایط کنونی که در بسیاری از موارد اجناس واحدهای صنفی دیگر قابل استفاده نیست باید حقوق کارگران و فروشندگان خود را نیز بدهند