آزادراه شهید همت در البرز تا ساعاتی دیگر زیر بار ترافیک می رود
آزادراه شهید همت در البرز تا ساعاتی دیگر زیر بار ترافیک می رود
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از گشایش پروژه آزادراه شهید همت در البرز در ساعات آغازین روز سه شنبه ۲۷اسفندماه با حضور دکتر روحانی رییس جمهور خبر داد.

به گزارش البرز فردا، علی درویش پور با اعلام این خبر، افزود: در بهار راه سازی البرز بواسطه دستور اکید رییس محترم جمهور، تلاش های مضاعفی صورت گرفت که اکنون شاهد ثمرات آن هستیم.

وی ادامه داد: پیرو ماموریت های محوله از سوی مقام عالی دولت تدبیر و امید، استاندار محترم البرز با اهتمام و عزم ویژه ای به گره گشایی و پیگیری موانع پیشرفت پروژه های موثر و بزرگ راه سازی استان پرداخت.

درویش پور گفت: بر این اساس با بسیج مسئولان استانی و ملی اکنون پس از افتتاح قطار برقی کرجهشتگرد و منطقه یک آزادراه تهرانشمال، پس از سال ها انتظار، راه سخت همت به پایان رسید.

وی افزود: این پروژه به صورت ۶ خطه به طول ۱۴٫۵ کیلومتر است و از گذشته حدود ۵ کیلومتر آن زیربار ترافیک رفته و باقی آن نیز اکنون تکمیل است. بهره برداری از همت بار بزرگی از ترافیک ورودی البرز را کاهش داده و موجبات ترددی امن، سهل، آرام و همچنین کاهش سوخت و آلودگی هوا را فراهم می کند.

معاون استاندار البرز عنوان کرد: در این راستا، پروژه تقاطع غیرهمسطح قزلحصار نیز آماده بهره برداری است که با بازگشایی این مسیر، پس از سال ها انتظار مردم، بار بزرگی از ترافیک چندین منطقه مهرشهر کاهش یافته و سهولت در تردد را به ارمغان خواهد آورد.