دستگیری باند سارقان تصادف ساختگی در کرج
دستگیری باند سارقان تصادف ساختگی در کرج
با تلاش کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان اعضای باند سارقان حرفه ای که با ایجاد تصادف ساختگی اموال مالکان خودروها را به سرقت می بردند، در ماهدشت کرج دستگیر و به 31 فقره سرقت اعتراف کردند.

سرهنگ “محمد نادربیگی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اعلام این خبر گفت: در پي دریافت چندین فقره پرونده سرقت در سطح شهر کرج با شیوه ایجاد تصادف ساختگی، با توجه به حساسیت موضوع رسیدگی به آن در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت .

وی ادامه داد: در بررسی شیوه و شگرد سارقان محرز شد که متهمان در گروه هاي ۲ و ۳ نفره با يک دستگاه موتورسيکلت و با ایجاد تصادف ساختگي، راننده را به بیرون از خودرو کشانده و با توسل به زور اقدام به سرقت گوشي تلفن همراه، وجه نقد و طلای آن ها می کردند.

رئیس پلیس آگاهی البرز عنوان کرد: با تلاش های شبانه روزی کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی، یکی از اعضای باند سرقت، شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی منتقل شد.

سرهنگ نادربیگی گفت: متهم در بازجویی های کارآگاهان به ۳۱ فقره سرقت با همدستی ۲ نفر دیگر اعتراف کرد و اذعان داشت که پس از سرقت گوشی های تلفن همراه، آن ها را را اوراق کرده و قطعات گوشی ها را به فروش می رساندند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: با تحقیقات صورت گرفته، دو نفر از همدستان متهم در منطقه “ماهدشت کرج” شناسايي و دريک عمليات پليسي دستگیر شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان با بیان این که مشارکت مردم با پلیس نقش به سزایی در کاهش جرایم به ویژه سرقت دارد گفت: ارزش اموال مسروقه یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال برآورد شده است و تلاش برای شناسایی مال باختگان ادامه دارد.