دستگیری سارقان سابقه دار در البرز
دستگیری سارقان سابقه دار در البرز
با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان، سارقان سابقه داری که در 195 فقره سرقت، اموالی به ارزش 100 میلیارد ریال سرقت کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار “عباسعلی محمدیان” فرمانده انتظامی استان البرز با اعلام این خبر گفت: در پی افزايش سرقت منزل و داخل خودرو درسطح استان البرز، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستورکار پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان در تحقیقات اولیه خود متوجه شدند، سارقان از طریق پنجره منازل مسکونی وارد خانه مال باختگان شده و پس از سرقت اموال با ارزش آن ها از قبیل طلا و لوازم قیمتی به وسیله خودروهای سرقتی محل را ترک می کنند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: در ادامه کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی رد پای یکی از سارقان سابقه دار شهرستان کرج را در این پرونده مشاهده کردند که با انجام تحقیقات برای وی مشخص شد، نامبرده با تشکیل یک باند ۵ نفره اقدام به سرقت منازل و خودروهای شهروندان می کنند.

سردار “محمدیان” اظهار داشت: کارآگاهان با انجام اقدامات گسترده پلیسی مخفیگاه متهمان را در نقاط مختلف استان شناسایی کردند و با هماهنگی مقام قضائی در چند عملیات جداگانه هر ۵ نفر آن ها را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

وی با اشاره به دستگیری یک مالخر اموال مسروقه در این خصوص بیان کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان مقدار زیادی اموال مسروقه از جمله طلا و جواهر، وسایل تزئینی، عتیقه جات و لوازم خودرو کشف شد.

سردار “محمدیان” ادامه داد: با توجه به تحقیقات جامع کارآگاهان پلیس آگاهی، متهمان با مشاهده مستندات لب به اعتراف گشوده و به ۱۵۰ فقره سرقت لوازم داخل خودرو، ۳۵ فقره سرقت از منزل و ۱۰ فقره سرقت خودرو اقرار کردند.

این مقام ارشد انتظامی اظهار کرد: کارشناسان ارزش اموالی که توسط اعضای این باند حرفه ای به سرقت رفته است را ۱۰۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.
فرمانده انتظامی استان البرز با بیان این که تحقیقات بر روی این پرونده ادامه دارد، خاطرنشان کرد: شهروندان عزیز با تجهیز منازل و خودروهای خود به لوازم بازدارنده در تامین امنیت شهر پلیس را یاری کنند.