رشد چشم گیر سرانه زیرساخت های ورزشی در شهرستان فردیس؛
رشد چشم گیر سرانه زیرساخت های ورزشی در شهرستان فردیس؛
داود عزیزی گفت: در طول 3 سال اخیر ارتقای سرانه زیرساخت های ورزشی در شهرستان فردیس رشد بسیار چشم گیر داشته است اما هنوز با استاندارهای کشوری فاصله داریم .

به گزارش البرز فردا؛ داود عزیزی سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس در نشست مشترک هیات های ورزشی شهرستان که در مجموعه زمین تنیس آکام برگزار شد ، ضمن اشاره به تلاش های بی شائبه دکتر غفرانی در راستای همکاری ساخت پروژه های ورزشی در ۳ سال گذشته ، در ارتباط با کمبود سرانه ورزشی اظهار داشت : با توجه به تراکم جمعیت در شهرستان سرانه زیرساخت های ورزشی ۴ سانتی متر می باشد که با استاندارهای سرانه کشوری فاصله زیادی دارد لذا لزوم همکاری و حمایت بیشتر مسولان استانی را در راستای ارتقای زیرساخت سرانه های ورزشی در فردیس حایز اهمیت است.

عزیزی در ادامه به عدم زیر ساخت جهت استقرار اداره ورزش و جوانان و استیجاری بودن زیرساخت اداره فوق از مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان البرز درخواست کرد یکی از سالن های پروژه های طبقاتی را در اختیار این اداره قرار دهد.

وی در ادامه افزود: شهرستان فردیس با داشتن ۴۰ هییت ورزشی فاقد زیزساخت جهت استقرار دفاتر هییت های ورزشی می باشد.

وی آمار تعداد ورزشکاران سازمان یافته در شهرستان فردیس را ۴۰ هزار نفر اعلام کرد که از این تعداد ۲۵ هزار نفر بیمه ورزشی دارند.

عزیزی در ادامه با ارایه عملکرد اداره ورزش و جوانان ، به آمار باشگاه های فعال شهرستان اشاره کرد: در حال حاضر از تعداد ۲۹۱ باشگاه ورزشی ۱۸۰باشگاه ورزشی دارای مجوز در سطح شهرستان در حال فعالیت هستند و ۱۱۱ باشگاه ورزشی نیز پیگیر دریافت مجوز فعالیت هستند.

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس با تاکید بر فعالیت جدی هیات های ورزشی در راستای خدمت به ورزش جوانان و ارتقای سلامت جامعه ، اذعان داشت:با ارزیابی عملکرد یکساله هیات های ورزشی در صورتیکه هریک از هیات ها کوتاهی و کم کاری در این امر خطیر داشته باشند بدون چشم پوشی مسوولیت از وی سلب و به شخص دیگری محول خواهد شد.

  • منبع خبر : البرز فردا _ فردیس