البرز مستعد قطب گردشگری کشور است / پذیرای گردشگران لهستانی هستیم  
البرز مستعد قطب گردشگری کشور است / پذیرای گردشگران لهستانی هستیم  
رئيس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز در جریان سفر به لهستان در نشستی با رئیس اتاق بازرگانی لهستان و جمعی از مدیران دولتی این کشور با اشاره به اینکه البرز مستعد قطب گردشگری کشور است؛ گفت: آمادگی استان را برای پذیرش و حضور گردشگران لهستانی اعلام کرد.

به گزارش البرز فردا، رحیم بنامولائی روز در تماس تلفنی با خبرنگار گفت: در این نشست ضمن تشریح جاذبه هاي گردشگري از جمله طبیعت جذاب و دیدنی و آثار عدیده تاریخی، فرهنگی، ورزشی البرز، اعلام کردیم که امکانات لازم برای جذب گردشگران سلامت لهستانی نیز در این استان فراهم است.

وی اظهار کرد: استان البرز از هر لحاظ استعداد تبدیل شدن به يك قطب مهم گردشگري كشور را دارد و بخش خصوصی همواره برای تامین امکانات و نیازهای صنعت گردشگری استان اعلام آمادگی کرده است.

رئیس اتاق بازرگانی البرز از پيست ديزين و طبیعت زیبای ارتفاعات البرز به عنوان جاذبه‌ پر طرفدار ورزشی و تفریحی نام برد.

بنامولائی گفت: درنشست مشترک با مدیران بخش خصوصی و دولتی لهستان، اعزام گردشگران لهستانی به ویژه گردشگران ورزشی این کشور به استان البرز با ابراز علاقه وافر مسئولان لهستانی همراه شد.

وی افزود: گردشگران‌ لهستانی بعضا آلمان را برای سفر گردشگری انتخاب می کنند، لاکن با توجه به نرخ ارز و هزینه پائین سفر به ایران، مسئولان لهستانی سفر به کشورمان را به نفع گردشگران این کشور عنوان کردند.

وی از منطقه ويژه اقتصادي فرودگاه پیام به عنوان يكي از مزيت هاي استان البرز در توسعه صنعت گردشگری نام برد و اضافه کرد: با ایجاد خط هوایی مسافربری و باربری بین البرز و ورشو می توانیم بستر را برای گسترش گردشگری و نیز توسعه روابط تجاری فراهم کنیم.

بنامولایی گفت: درنشست مشترک‌با رئیس اتاق بازرگانی و مدیران دولتی لهستان برای مشارکت و همکاری در تولید و صادرات در بازارهای منطقه با برند محصولات آن کشور اعلام آمادگی کردیم.

وی اظهار کرد: با توجه به هزینه پایین تولید در کشورمان، بخش خصوصی لهستان برای مشارکت و سرمایه گذاری در بخش تولید البرز ابراز تمایل کرد.

وی افزود: بسیاری از فعالان اقتصادی ایران در کشور لهستان کارخانه دارند، لذا تصمیم گرفته شد‌ محصولاتشان را در کشور خودمان عرضه کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی البرز در پایان گفت: با توجه به اینكه استان البرز دارای مراكز تحقیقاتی و دانشگاه های مهندسی است، لذا همكاری در مباحث دانشگاهی، تبادل فناوری و تكنولوژی از مواردی بود که در نشست با مدیران دولتی و بخش خصوصی لهستان مطرح و مو_رد بررسی قرار گرفت