اعلام آمادگی لهستان برای مشارکت در سرمایه گذاری با البرز / پیشنهاد ما به لهستان در راستای تعاملات تجاری تهاتری است
اعلام آمادگی لهستان برای مشارکت در سرمایه گذاری با البرز / پیشنهاد ما به لهستان در راستای تعاملات تجاری تهاتری است
رييس اتاق بازرگاني، صنایع، معادن و کشاورزی البرز با بیان این مطلب که پیشنهاد ما به لهستان در راستای تعاملات تجاری به صورت تهاتری است؛ گفت: اعلام امادگي لهستان جهت مشارکت در سرمايه گذاري و گسترش همكاري های تجاري با استان البرز خبر داد.

به گزارش البرز فردا، رحيم بنامولايي که همراه با يك هيات تجاري به لهستان سفر کرده است؛ در تشریح این خبر اظهار کرد: در جریان مذاکرات تجاری بخش خصوصی البرز بافعالان اقتصادی استان سیسیلیا لهستان (میزهای B2B)،  راهکار هاي همكاري مشترک مطرح و مورد بررسي همه جانبه قرار گرفت.

وي افزود: در اين سفر قصد داریم ضمن گفتگوهای سازنده با مسولان لهستاني در زمینه تسهيل و توسعه روابط تجاري به تفاهم برسيم؛ از جمله پیشنهادهای ما به بخش خصوصی لهستان تعاملات تجاري به صورت تهاتر با این کشور است.

رئیس اتاق بازرگانی البرز تصریح کرد: به سفارت کشورمان در لهستان پیشنهاد می شود به نحوی مديريت نماید تا فعالیت تجاری با لهستان به صورت تهاتر انجام پذیرد.

این مسئول عنوان کرد: در صورتی که سفارت خانه هاي ما در کشورهای هدف بحث تهاتر صادرات کالا در مقابل واردات نيازهايمان به ويژه مواد اوليه را در دستور کار قرار دهند، قطعا بخش عمده ای از چالش های ناشی از جابه جائی پول برطرف خواهد شد.

بنا مولائی گفت: بخش خصوصي به وزارت امور خارجه توصيه دارد در سفارتخانه هایمان مكان هايی در نظر گرفته شود تا به محل آمد و شد و نشست هاي كاري فعالان اقتصادي ايران و آن كشورها تبديل شود.

وی در پایان گفت: بدين ترتيب زمينه براي توسعه صادرات در مقابل واردات مواد اوليه مورد نياز كارخانه هايمان مهيا خواهد شد؛ اتاق بازرگاني البرز معين كشور لهستان است، لذا با تشكيل كميته مشترك ايران و لهستان به نمايندگي كشورمان به لهستان سفر كرده ایم.