آموزش سواد رسانه در مسجد جامع علی ابن ابیطالب (ع) دولت آباد کرج برگزار شد
آموزش سواد رسانه در مسجد جامع علی ابن ابیطالب (ع) دولت آباد کرج برگزار شد
اولین دوره آموزش سواد رسانه در مساجد البرز مصادف با آغاز امامت حضرت مهدی(عج) در مسجد جامع دولت آباد کرج با حضور جمعی از فعالان کانون فرهنگی هنری راهیان قدس برگزار شد.

به گزارش البرز فردا، جایگاه سواد رسانه در مساجد به عنوان یکی از  مولفه های مهم برای فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد همچنین دیگر اعضاء فعال مساجد تلقی می شود.

گفتنی است، کانون فرهنگی راهیان قدس در مسجد علی ابن ابیطالب (ع) واقع در دولت آباد کرج امروز( ۱۵ آبان) میزبان برپایی آئین افتتاحیه طرح سواد رسانه در مساجد با همت دفتر نماینده ولی فقیه در البرز، سازمان بسیج رسانه البرز و ستاد هماهنگی کانون فرهنگی هنری مساجد این استان بود.

طی این نشست تخصصی جمعی از فعالان مسجدی که از گروه های سنی نوجوان و جوان بودند حضور یافتند و از مبحث رسانه ای با عنوان عملیات روانی و رسانه از محضر استاد صاحبکاری استفاده کردند.

رئیس بسیج رسانه البرز درباره برگزاری این مهم اظهار کرد: امروزه ضروری است که تمام افراد جامعه نسبت به رسانه شناخت لازم را داشته باشند تا در وقت لازم  فریب بازی ها و ترفندهای استکبار را نخورند.

ابراهیم نوروزی فر افزود: آگاهی از ویژگی های رسانه همچنین تربیت خبرنگار متعهد انقلابی به عنوان یکی از اهداف برنامه های آموزشی سازمان بسیج رسانه استان البرز است.

به گفته این مسئول ظرفیت کانون های فرهنگی هنری مساجد پتانسیل موثری برای برپایی دوره های آموزشی است و در این مسیر نقش امام مسجد برای آگاهی بخشی و هدایت نیروهای مسجدی در جهت اعتلای هر چه بیشتر دانسته های رسانه ای اهمیت دارد.