صیانت از جان و مال شهروندان در گرو قانون مداری
صیانت از جان و مال شهروندان در گرو قانون مداری
افتخاریان گفت : صیانت از جان و مال شهروندان بخشی از مسوولیت مدیریت شهری است و بنده به عنوان رییس شورای شهر خلاف قانون عمل نمی کنم .

به گزارش البرز فردا ؛سید حسن افتخاریان با حضور در محله شهرک کوثر واقع در منطقه یک شهرداری فردیس از نزدیک مشکلات این محله را بررسی نمود. در این بازدید معاون معماری و شهرسازی منطقه وی را همراهی کرد. ‌‌
‌‌
رییس شورای اسلامی شهر فردیس در این بازدید از شهرک شقایق بنا به درخواست ساکنین شهرک در راستای بررسی زیرساخت ها جهت دریافت پایان کار و سند مالکیت حضور یافت و با تنی چند از اهالی منطقه یک در خصوص مشکلات موجود گفتگو کرد. ‌‌‌‌

‌‌این عضو شورا با بیان اینکه املاک فاقد پایانکار باید زیر ذره بین کارشناسان شهرداری قرار گیرد و نواقص آن رفع شود، گفت: برای صدور پایانکار لازم است رعایت اصول سه گانه توسط کارشناسان شهرسازي با مداقه صورت پذیرد .

وی اضافه کرد: املاک بدون پروانه ساخت و ساز با امنیت شهروندان در ارتباط است چون مهندسین ناظر آن طور که باید و شاید در فرایند ساخت آنها نظارت ندارند .

در حاشیه بازدید از زیر ساخت های شهرک شقایق وی با تاکید بر اینکه صیانت از جان شهروندان بخشی از مسئولیت ماست، و من به عنوان نماینده منتخب مردم در شورای شهر بر خلاف قانون عمل نمی کنم باید نواقص رفع شود،اذعان داشت: با توجه به نظریه کارشناس شهرداری مالکین شهرک شقایق باید در راستای ایمن سازی و نرده گذاری راه پله ها و تراس مجتمع اقدام کنند تا ‌مراحل صدور پایانکار و سند مالکیت امکان پذیر شود.

‌‌افتخاریان اظهار امیدواری کرد: ساماندهی و ارتقای کیفی معابر، رعایت ایمنی و اجرای هندسی ورودی شهرک به زودی پایان می یابد و با اجرای عملیات جدول گزاری ، زیباسازی علاوه بر حذف زوائد بصری، در راستای ایجاد امکانات رفاهی ، خدماتی ، امنیتی از جمله جا نمایی عابر بانک ، کلانتری ، راه اندازی فرهنگ سرا ، بازارچه و روشنایی معابر، حذف مشاغل مزاحم.. که از مهم ترین مشکلات منطقه مذکور است تلاش می کنیم.
‌‌
این مسوول شهری در ادامه بازدید از شهرک شقایق و ساختمان میثم ۳ در خیابان خیام ارتقای کیفیت زندگی، برقراری امنیت ایمنی در زیر ساخت ها، ارتقای سرانه فضای سبز و بستر سلامت روان در محله و ایمن سازی پارک های منطقه را از ضروریات دانست وگفت؛ برای تحقق این امر مهم شهرداری منطقه میبایست طراحی و اجرای ایده آل در محله و معابر در شان مردم شریف فردیس در همه زمینه ها در دستور کار خود قرار دهد.

‌در این دیدار با پیشنهاد افتخاریان برای مشارکت هر چه بیشتر اهالی مقرر شد از طرف ساکنان این منطقه فردی به عنوان نماینده برای پیگیری انجام امور عمرانی و مشکلات منطقه با شورا و شهرداری همکاری لازم را داشته باشد.

رییس شورای اسلامی شهر فردیس در پایان خاطر نشان کرد؛ ارتباط شهروندان با نمایندگان خود در پارلمان شهر و مشارکت شهروندان در زمینه مدیریت شهری، کلید موفقیت و تنها راه غلبه بر مشکلات شهر است.

  • منبع خبر : البرز فردا