زیرساخت های مسکن مهر ماهدشت تقویت شود / قدمت مشکلات حلقه دره به بیش از سه دهه قبل مربوط است
زیرساخت های مسکن مهر ماهدشت تقویت شود / قدمت مشکلات حلقه دره به بیش از سه دهه قبل مربوط است
استاندار البرز گفت: اکنون که با عنایت خدا در نظام جمهوری اسلامی ایران مسئولیت گرفتیم باید آگاه باشیم که عمر این مسئولیت ها کوتاه است و در این مدت محدود باید به گونه ای تصمیم گیری و اقدام کنیم که مردم به رفاه و رضایتمندی برسند.

به گزارش البرز فردا، عزیز الله شهبازی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهر ماهدشت که روز پس از بازدید از نقاط مختلف شهر صورت گرفت، با اشاره به اینکه خدا را شاکرم که افتخار حضور مستمر در جای جای استان را دارم؛ اظهار کرد: بازدیدهای میدانی که با همراهی مدیران و مسئولان مربوطه از نقاط مختلف استان علاوه بر احصا دقیق مشکلات و موانع، سرعت بیشتری به پیشبرد امور و حل معضلات دارد.

وی به قدمت ۷ هزار ساله شهر ماهدشت به استناد آثار تاریخی این شهر، اشاره کرد؛ و گفت: مسائل، ابنیه، گسل و مسیرهای دسترسی و همچنین وجود حلقه دره در این شهر از اهمیت بالایی برخوردار است. شهبازی با اشاره به سایت حلقه دره، خطاب به فعالان و تلاشگران عرصه اطلاع رسانی، گفت: موضوعاتی که مورد پیگیری قرار می گیرد برای آرامش خاطر مردم بواسطه حضور به موقع و موثر مسئولان است که با اهتمام ویژه ای درصدد حل موانع هستند.

وی افزود: موضوع حلقه دره مربوط به امروز و دیروز نیست و قدمت آن از مسئولان کنونی استان و شهرستان بیشتر است، بلکه قریب به ۳۰ سال این معضل وجود داشت است.

استاندار البرز اضافه کرد: اکنون با توجه به مطالبات مردم و بروز مسائل زیست محیطی این عزم همگانی ایجاد شد که با اتخاذ تدابیر ویژه درصدد پاسخگویی به خواست جامعه برآییم.

وی گفت: متاسفانه شیوه سنتی دفع زباله در کشور مرسوم است ولی در هزاره سوم در کشورهای توسعه یافته به سمت امکانات مدرن می روند.

شهبازی افزود: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرمانداران، شهرداری و شورای اسلامی شهر کرج و مسئولان مربوطه پس از بازدیدی که بنده داشتم از محل دیدن کرده و جلسه ای برای ساماندهی این منطقه تشکیل دادند.

وی عنوان کرد: برای ساماندهی این معضل قدیمی برنامه ریزی شده ولی نباید انتظار داشت که به فوریت اقدام شود چراکه به قطع این انبوه ۳۰ ساله مشکلات برای حل و ساماندهی به زمان نیاز دارد.

استاندار البرز گفت: فعالان عرصه اطلاع رسانی باید در صحنه حضور داشته باشند و برای ایجاد و تقویت اهتمام ملی، بین دستگاهی و سازمانی در جهت آرامش، امنیت و رفاه مردم، همراه ما باشند ولی تمرکز مسئولان برای پیگیری روند امور بهم نخورد.

وی افزود: ماموریت تشکیل کارگروه ویژه در خصوص حلقه دره به معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سپرده شده است.

شهبازی با اشاره به اینکه ماهدشت دارای ۷۰ هزار نفر جمعیت است، ادامه داد: انتظار می رود که با پیگیری مدیرکل سیاسی استانداری و ارائه طرح توجیهی این شهر در صورت امکان برای برخورداری از اعتبارات و … به بخش تبدیل شود.

وی گفت: اکنون به سمتی می رویم که تشکیل کمیسیون های ماده ۱۰۰ باید به حداقل برسد چراکه نباید تخلف صورت گیرد که قرار باشد بواسطه آن شهرداری های به درآمد برسند، از این رو ضروت دارد که شهرداری ها برای درآمدزایی به دنبال تعریف پروژه باشند.

شهبازی با اشاره به اینکه باید پروژه ها، برنامه ها و سرانه های این شهر مورد بررسی دقیق قرار گیرد، افزود: حدود ۱۰ هزار و ۴۴۰ واحد مسکن مهر در این شهر وجود دارد که تاکنون جمعیتی بالغ بر ۱۵ هزار نفر در آن ساکن شده اند از این رو باید تقویت زیرساخت های بهداشتی، درمانی، آموزشی، فضای سبز و تجاری در آن به جد مد نظر قرار گیرد.

وی اضافه کرد: باید راه های دسترسی به این واحدها با نصب علائم و تعریض ساماندهی شود و امنیت مردم برای تردد از این مسیرها افزایش یابد.

استاندار البرز گفت: بافت شهر در مسکن مهر ماهدشت باید پویا، سرزده و شاداب باشد و از این فضای بی روح خارج شود.