دانشکده فناوری های نوین و صنعت محور با الگویی خاص در البرز راه اندازی می شود
دانشکده فناوری های نوین و صنعت محور با الگویی خاص در البرز راه اندازی می شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز از راه اندازی دانشکده فناوری های نوین و صنعت محور با الگویی خاص در البرز، خبر داد.

به گزارش البرز فردا، دکتر حسین کریم رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در اولین جلسه تخصصی را اندازی دانشکده فناوری های نوین با اعلام این خبر افزود: البرز با توجه به ظرفیت بالای صنعت و موقعیت ویژه خود نیاز است این دانشکده با الگویی خاص و کاملا صنعت محور ایجاد شود‌.
وی افزود:ایجاد دانشکده فناوری های نوین در استان به خوبی می تواند فاصله ی بین دانشگاه و صنعت را از میان بردارد و دستاورد های خوبی برای هر دو بخش و آموزش دانش آموختگان کارآفرین و فن آور را به همراه دارد.

دکتر کریم با اشاره به اینکه در چند دهه ی اخیر شاهد انفجار علمی در حوزه ی علوم پزشکی بودیم اظهار داشت: اکنون زمان تحول در فناوری و تکنولوژی است که باید به گونه ای عمل کنیم تا از فناوری های نوین در دنیا عقب نمانیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز عنوان کرد: این دانشکده با هدف تولید محصول و کمک به صنعت در حوزه های غذا ، دارو ، تجهیزات و دیگر حوزه های مرتبط در دل صنعت استان ایجاد می شود.

وی با اشاره به اینکه رویکرد این دانشکده صنعت محور خواهد بود تصریح کرد: الگوی تشکیل دانشکده فناوری های نوین در البرز مشابه هیچ کدام از دانشکده های مشابه در کشور نخواهد بود و با ساختاری جدید و تطبیق یافته با دانشکده های برتر دنیا راه اندازی خواهد شد.

دکتر کریم افزود:بررسی و روند راه اندازی این دانشکده با قید فوریت در البرز در حال انجام است.